VIDEO EXCLUSIV Două meciuri-șoc în sferturile FA Cup, competiție transmisă de Pro Arena și VOYO!

FA Cup Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Anglia
Data publicarii: Joi 29 Februarie 2024, 08:22
Data actualizarii: Joi 29 Februarie 2024, 08:27

Sferturile de finală ale Cupei Angliei sunt programate să se dispute pe 16 și 17 martie.

* FA Cup este transmisă de Pro Arena și VOYO

Chelsea a întrecut-o miercuri, pe teren propriu, scor 3-2, pe Leeds United, în optimile de finală ale Cupei Angliei. Tot în optimi, Manchester United a învins-o pe Nottingham Forest.

Chelsea - Leeds United 3-2

Pe ”Stamford Bridge”, oaspeţii au înscris primii, prin Mateo Joseph, în minutul 8.

Gazdele au revenit şi au trecut în avantaj până la pauză. Mai întâi a egalat Nicolas Jackson, în minutul 15, pentru ca Mudryk să pună pe tabelă scorul de 2-1 pentru Chelsea.

Mateo Jospeh a egalat în minutul 59, însă tot gazdele au avut ultimul cuvânt, scrie news.ro. Gallagher a înscris golul victoriei pentru londonezi, în minutul 90 şi Chelsea merge în sferturile de finală ale Cupei Angliei.

Manchester United a înscris în minutul 89 golul victoriei cu Nottingham Forest

Într-un alt meci, Manchester United a dispus cu 1-0 de Nottingham Forest, în deplasare.

Golul care  a semnat calificarea echipei în sferturi a fost înscris de Casemiro, în minutul 89.

Liverpool nu a avut probleme cu Southampton, scor 3-0

În sferturi s-au mai calificat Wolverhampton (1-0 cu Brighton) şi Liverpool.

„Cormoranii” au câştigat cu 3-0 confruntarea cu Southampton, prin reuşitele semnate de Koumas (minutul 44) şi Jayden Danns (minutele 73 şi 88), și o vor întâlni pe Manchester United în sferturi.