FOTO „Echipa e totul!” Care a fost atmosfera în staff-ul Simonei Halep, după succesul chinuit din primul tur la Paris
![Echipa e totul! Care a fost atmosfera în staff-ul Simonei Halep, după succesul chinuit din primul tur la Paris Simona Halep Patrick Mouratoglou Simona halep Nastasja Schunk Simona Halep Roland Garros 2022 simona halep staff](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/05/25/image_galleries/751713/zechipa-e-totul-care-a-fost-atmosfera-in-staff-ul-simonei-halep-dupa-succesul-chinuit-din-primul-tur-la-1_13_1_size6.jpg)
Simona Halep este supravegheată în permanență de membrii staff-ului, pe durata ediției 2022 a turneului de la Roland Garros.
Simona Halep a încheiat meciul cu Nastasja Schunk, din cadrul rundei inaugurale a Roland Garros 2022, după ora 21, ora locală, dar întregul staff al sportivei din România i-a rămas alături, până în târziul serii, în timpul sesiunii de recuperare.
Patrick Mouratoglou, angajat într-un dialog cu preparatorul fizic, Teo Cercel, în timp ce Simona Halep efectua stretching-ul obișnuit după încheierile partidelor, a scris „Echipa e totul!” pe Instagram, mulțumindu-le membrilor staff-ului pentru contribuțiile aduse.
O echipă unită: Simona Halep, susținută de întregul staff, la fiecare pas
Sparring partner-ul Arnaud Restifo, dar și fizioterapeutul Candice Gohier - ambii, angajați ai Academiei de Tenis Mouratoglou - au rămas de asemenea lângă Simona Halep, după finalul meciului cu Schunk, finalizat scor 6-4, 1-6, 6-1.
„Cea mai bună echipă!”, a răspuns Simona Halep, distribuind instastory-ul publicat de antrenorul francez cu origini grecești.
„Fiecare meci este o luptă. Astăzi a fost una grea. Prima noastră victorie împreună la un Grand Slam a fost specială. Hai să ne pregătim pentru turul 2,” a fost mesajul scris la comun de Simona Halep și Patrick Mouratoglou, pe rețelele de socializare.
„
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News