ROGERS CUP | Primele informatii despre starea Mihaelei Buzarnescu: cat de grava este accidentarea romancei!

Mihaela Buzarnescu Accidentare Mihaela Buzarnescu Accidentare Mihaela Buzarnescu Rogers Cup mihaela buzarnescu accidentare rogers cup mihaela buzarnescu elina svitolina Tenis MIHAELA BUZARNESCU, ROGERS CUP
Data publicarii: Joi 09 August 2018, 07:52
Data actualizarii: Joi 09 August 2018, 07:57

Mihaela Buzarnescu a suferit o accidentare teribila in setul decisiv al partidei cu Elina Svitolina.

Mihaela Buzarnescu nu a mai putut continua meciul si a iesit de pe teren in scaun cu rotile. Potrivit DigiSport, Mihaela Buzarnescu nu a suferit o fractura asa cum se credea initial, insa prezinta leziuni la nivelul ligamentelor de la glezna dreapta. Deocamdata, nu se stie cat de grava este accidentarea si cat timp va sta sportiva departe de teren.

Mihaela Buzarnescu s-a accidentat in setul decisiv contra Elinei Svitolina, la scorul de 4-3 pentru ucraineanca. Buzarnescu a alunecat, la doar cateva minute dupa ce s-a plans arbitrului ca suprafata de joc este alunecoasa, a calcat stramb si a izbucnit imediat in lacrimi de durere.