"Eu l-as da in judecata!" Sfatul lui Ilie Nastase pentru Buzarnescu dupa accidentarea de la Rogers Cup

Ilie Nastase Accidentare Buzarnescu mihaela buzarnescu accidentare mihaela buzarnescu accidentare rogers cup Mihaela Buzarnescu rogers cup Tenis "Eu l-as da in judecata!" Sfatul lui Ilie Nastase pentru Buzarnescu dupa accidentarea de la Rogers Cup
Data publicarii: Luni 13 August 2018, 13:54
Data actualizarii: Luni 13 August 2018, 14:00
Mihaela Buzarnescu s-a accidentat in turul secund de la Montreal.

Ilie Nastase o sfatuieste pe Mihaela Buzarnescu sa o dea in judecata pe arbitra meciului din turul secund de la Montreal, partida in care s-a accidentat.

Fostul tenismen roman este de parere ca arbitra de scaun trebuie sa plateasca pentru ca a refuzat sa opreasca meciul in momentul in care romanca in varsta de 30 de ani a atentionat-o ca suprafata de joc este alunecoasa. Dupa cateva minute, Miki s-a accidentat si a fost nevoita sa abandoneze.

"Pacat ca s-a accidentat Buzarnescu. Eu l-as da in judecata pe arbitru. Daca a decis gresit, trebuie sa plateasca cumva. Bine ca nu e ruptura de ligamente, ca te tine 4-6 luni pe tusa", a declarat Nastase pentru Digi Sport.

Sportiva noastra a calcat stramb in setul trei, cand era condusa cu 4-3, iar participarea la ultimul turneu de Grand Slam al anului se afla sub semnul intrebarii. Mihaela a urlat de durere, iar adversara ei, Svitolina, i-a adus o punga cu gheata. Intinsa pe teren, Mihaela a asteptat interventia medicilor care au transportat-o in afara suprafetei de joc intr-un scaun cu rotile.