Simona e PE VAL! Perechea Halep / Tecau a castigat meciul demonstrativ contra perechii Ruse / Copil, scor 6-3, 6-4!

Simona Halep Tenis WTA Tenis
Data publicarii: Duminica 05 Iulie 2020, 13:32
Data actualizarii: Duminica 05 Iulie 2020, 18:16

AICI cele mai importante detalii din meci!

HALEP / TECAU 2-0 RUSE / COPIL

Set 2: 6-4

• Dupa 135 de zile de pauza, Simona Halep revine pe teren! Meciul e in format LIVE TEXT de la 16:30! Pe cine va infrunta

Setul secund a fost castigat tot de perechea Simona Halep / Horia Tecau, care a castigat cu 2-0 la seturi meciul demonstrativ jucat impreuna cu Gabriela Ruse / Marius Copil.

In al doilea set, fiecare pereche a reusit sa castige pe serviciul celeilalte, dar cel mai frumos moment a fost schimbul de mingi de-a lungul liniei care i-a avut ca protagonisti pe Simona Halep si Marius Copil.

Set 1: 6-3

Perechea Simona Halep / Horia Tecau a castigat cu 6-3 primul set al meciului demonstrativ. Halep si Tecau au reusit singurul break al setului, castigand punctul dupa cateva schimburi intense de mingi.

UPDATE: Gabriela Ruse a castigat finala si va fi partenera lui Marius Copil in meciul demonstrativ impotriva cuplului Simona Halep/ Horia Tecau.

22 februarie este data ultimului meci oficial jucat de Simona Halep. Campioana en-titre a turneului de la Wimbledon va reveni pe terenul de tenis azi, 135 de zile mai tarziu pentru a juca primul meci de dupa hiatusul cauzat de accidentare si pandemie.

Incepand cu ora 16:30, Simona Halep (28 de ani) va face pregatirea pentru Olimpiada de la Tokyo din 2021, jucand un meci in proba de dublu mixt alaturi de Horia Tecau (35 de ani).

Cei doi tenismeni nascuti in Constanta ii vor avea ca adversari pe Marius Copil si castigatoarea turneului Winners, a carui finala se disputa intre Irina Begu si Gabriela Ruse.

"Astazi am plecat spre Cluj pentru a participa la Winners Open", a scris Simona pe Instagram dis-de-dimineata.

Meciul dintre Halep/ Tecau si Copil/ Begu sau Ruse se va desfasura pe zgura, suprafata pe care Simona Halep s-a simtit cel mai bine de-a lungul timpului si pe care a castigat numeroase turnee, printre care Roland Garros 2018, si editiile 2016 & 2017 ale turneului de la Madrid.