A inceput cu saracii! Victorie in primul meci al lui Mircea Lucescu la Dinamo Kiev! Ce s-a intamplat

Mircea Lucescu amical Dinamo Kiev Sahtior Donetk Stranieri Victorie in primul meci al lui Mircea Lucescu la Dinamo Kiev! Amical cu 19 jucatori trimisi pe teren de 'Il Luce'!
Data publicarii: Vineri 07 August 2020, 20:13
Data actualizarii: Vineri 07 August 2020, 20:27

Dinamo Kiev a jucat primul meci de pregatire de la preluarea echipei de catre Mircea Lucescu.

Vicecampionii Ucrainei au infruntat echipa Veres-Rivne, care in acest sezon a obtinut promovarea in liga secunda.

Dinamo Kiev a castigat cu 3-0 primul amical, Duelund si Supriaga inscriind in primul sfert de ora, iar De Pena reusind sa stabileasca scorul final in a doua parte a meciului.

Mircea Lucescu a folosit 19 jucatori in aceasta partida, schimband aproape cu totul la pauza primul 11.

Iata cum a aratat echipa de start: Boyko - Timcik, Zabarni, Sirota, Karavaev - Sidorciuk, Sepelev - Buialski, Lednev, Duelund - Supriaga. Iar aceasta este echipa din repriza secunda: Buscian - Sidorciuk, Sirota, Vantuh, Timcik - Andrievski, Buialski - Titaisvili, Buleta, De Pena - Fran Sol.

Primul meci oficial pe care Dinamo Kiev il va juca dupa sosirea lui Mircea Lucescu va avea loc pe 25 august, contra lui Sahtior Donetk, in Supercupa Ucrainei.