"Nu pot sa ma impac cu ideea!" Prima reactie a presedintelui Surkis de la Dinamo Kiev dupa prezentarea oficiala a lui Mircea Lucescu!
![Nu pot sa ma impac cu ideea! Prima reactie a presedintelui Surkis de la Dinamo Kiev dupa prezentarea oficiala a lui Mircea Lucescu! Mircea Lucescu Dinamo Kiev Igor Surkis suporteri](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/07/30/image_galleries/705831/nu-pot-sa-ma-impac-cu-ideea-prima-reactie-a-presedintelui-surkis-de-la-dinamo-kiev-dupa-prezentarea-oficiala_size6.jpg)
Mircea Lucescu a fost prezentat oficial la Dinamo Kiev.
Dupa o saptamana intensa, in care a fost foarte aproape de a renunta la contract, antrenorul roman a spus 'da' provocarii.
Astazi a fost prezentat oficial, moment in care presedintele lui Dinamo Kiev, Igor Surkis, a declarat ca isi doreste ca suporterii sa il accepte pe cel care a stat pe banca marii rivale de la Donetk timp de 12 ani.
"Nu pot sa ma impac cu ideea ca Mircea Lucescu nu poate fi acceptat de catre suporteri. Eu l-am angajat pentru calitatile sale profesionale, restul nu ma intereseaza.
Daca va avea succes, atunci va merita sa fie aplaudat. In caz contrar, lumea poate sa vina la mine si sa-mi spuna ce-l doare. Dar intr-o maniera civilizata si in limitele legii. Altfel, putem actiona ca sa impiedicam tevatura care are loc acum", a spus Surkis.
Acesta l-a facut pe Lucescu sa se razgandeasca in legatura cu renuntarea la contract. 'Il Luce' s-a inteles cu oficialii lui Dinamo Kiev pentru urmatorii doi ani, cu posibilitate de prelungire a contractului pentru inca un sezon.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News