Stanciu a intrat in atentia presei internationale dupa golul MONUMENTAL cu Rangers! Ce au scris jurnalistii de la BBC despre reusita romanului

Nicolae Stanciu Glasgow Rangers Slavia Praga UEFA Europa League Stranieri Stanciu a intrat in atentia presei internationale dupa golul MONUMENTAL cu Rangers! Ce au scris jurnalistii de la BBC despre reusita romanului
Data publicarii: Vineri 19 Martie 2021, 11:42
Data actualizarii: Vineri 19 Martie 2021, 11:47

Nicolae Stanciu a avut din nou o prestatie excelenta pentru Slavia Praga.

La fel ca in meciul tur cu Rangers, mijlocasul campioanei Cehiei a inscris din nou un gol senzational, de aceasta data dintr-o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri.

Stanciu a fost decisiv in calificarea Slaviei in sferturile de finala Europa League, marcand doua dintre cele trei goluri ale cehilor.

Internationalul roman a atras astfel atentia presei internationale. Jurnalistii de la BBC au fost impresionati de golul de generic inscris de internationalul roman pe Ibrox Park.

"Stanciu a dublat avantajul oaspetilor de la Slavia dupa eliminarea lui Balogu. Rangers a reusit sa stea mai bine in teren dupa eliminarea lui Roofe, dar al doilea cartonas rosu, cel incasat de Balogun, a complicat situatia. Stanciu a rezolvat meciul cu 15 minute inainte de final cu al doilea gol fabulos din aceasta dubla", au notat britanicii.

Nicolae Stanciu va afla adversara echipei sale din sferturile de finala vineri de la ora 14:00 la tragerea la sorti care va fi LIVE VIDEO pe www.sport.ro.