VIDEO EXCLUSIV Slavia Praga - AC Milan 1-3. Rossonerii nu i-au iertat! Meciul a fost pe PRO ARENA și VOYO

AC Milan Europa League Slavia Praga Europa League
Data publicarii: Joi 14 Martie 2024, 20:31
Data actualizarii: Joi 14 Martie 2024, 21:45

În turul din optimile de finală, milanezii s-au impus cu scorul de 4-2.

Slavia Praga - AC Milan 1-3, a fost LIVE pe PRO ARENA și VOYO

Minutul 90+3: Final de meci pe Eden Arena!

Minutul 84: GOOOL Slavia Praga! Matej Jurasek primește o pasă în careu de la Christos Zafeiris și a trimis mingea pe în colțul din stânga al porții.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+8: PAUZĂ pe Eden Arena! AC Milan conduce cu 3-0, cehii nu se dau bătuți, dar omul în minus face diferența

Minutul 45+6: GOOOL AC Milan! Rafael Leao lansează o torpilă la "păianjen", nici măcar o șansă pentru portarul gazdelor.

Minutul 36: GOOOL AC Milan!  Ruben Loftus-Cheek îşi încearcă norocul din apropiere şi cu calm înscrie.

Minutul 33: GOOOL AC Milan! Christian Pulisic  şutează şi este gol! Rafael Leao îi oferă în interiorul careului o pasă bună americanului. Faza îi permite să finalizeze cu un şut precis în colţul stâng, la firul ierbii.

Minutul 21: Cartonaș Roșu! Arbitrul arată cartonaşul roşu pentru Tomas Holes, Slavia Praga rămâne cu un om în minus.

Minutul 1: Fluier de start pe Eden Arena!

Echipele de start

Slavia Praga : Staněk; Vlček, Ogbu, Zima, Zmrzlý; Holeš, Dorley; Douděra, Provod, Wallem; Chytil.

Rezerve: Mandous, Sirotnik; Konečný; Jurasék, Jurečka, Pech, Ševčík, Tomič, Zafeirīs; Schranz, Tijani, van Buren.

Antrenor: Jindřich Trpišovský

AC Milan:  Maignan; Calabria, Gabbia, Tomori, Hernández; Adli, Musah; Pulisic, Loftus-Cheek, Leão; Giroud.

Rezerve: Nava, Sportiello; Kalulu, Kjær, Terracciano, Thiaw; Bennacer, Reijnders; Chukwueze, Jović, Okafor.

Antrenor: Stefano Pioli

Returul Slavia Praga - AC Milan din optimile de finală ale Europa League este LIVE pe Pro Arena și VOYO de la ora 19:45.

În prima manșă, milanezii s-au impus cu 4-2 pe ”San Siro” și au astfel prima șansă pentru calificarea în sferturi.

Cehii și-au dat sufletul pe teren, în ciuda eșecului, mai ales că din minutul 26 au evoluat cu un om în minus, El Hadji Malick Diouf fiind eliminat.

Rezumatul partidei tur AC Milan - Slavia Praga 4-2

Rezultatele și marcatorii din optimile Europa League (meciurile tur)

Sporting Lisabona - Atalanta Bergamo 1-1

Au marcat: Paulinho 17, respectiv Gianluca Scamacca 39.

Qarabag FK - Bayer Leverkusen 2-2

Au marcat: Yassine Benzia 26, Juninho 45+2, respectiv Florian Wirtz 70, Patrik Schick 90+2.

AS Roma - Brighton 4-0

Au marcat: Paulo Dybala 13, Romelu Lukaku 43, Gianluca Mancini 64, Bryan Cristante 68.

Sparta Praga - Liverpool 1-5

Au marcat: Conor Bradley (autogol) 46, respectiv Alexis Mac Allister 6 - penalty, Darwin Nunez 25, 45+3, Luis Diaz 53, Dominik Szoboszlai 90+4.

AC Milan - Slavia Praga 4-2

Au marcat: Olivier Giroud 34, Tijani Reijnders 44, Ruben Loftus-Cheek 45+1, Christian Pulisic 85, respectiv David Doudera 36, Ivan Schranz 65.

Cartonaş roşu: El Hadji Malick Diouf (Slavia) 26.

Benfica Lisabona - Glasgow Rangers 2-2

Au marcat: Angel Di Maria 45+2 - penalty, Connor Goldson (autogol) 67, respectiv Tom Lawrence 7, Dujon Sterling 45+5.

SC Freiburg - West Ham United 1-0

A marcat: Michael Gregoritsch 81.

Olympique Marseille - Villarreal 4-0

Au marcat: Jordan Veretout 23, Yerson Mosquera (autogol) 28, Pierre-Emerick Aubameyang 42 - penalty, 59.

Cartonaş roşu: Alberto Moreno (Villarreal) 62.