Stranieri

Maxim a INSCRIS din nou in Turcia! A marcat cu Galatasaray, dar Gaziantep a pierdut! Ce loc ocupa in clasamentul marcatorilor

Gaziantep trece prin momente dificile de la plecarea lui Sumudica.

Data publicarii: Vineri 29 Ianuarie 2021, 20:22
Data actualizarii: Vineri 29 Ianuarie 2021, 20:45

Neinvinsa in campionat inca de la primul meci al sezonului, turul cu Galatasaray, pana la inceputul lui ianuarie, Gaziantep a mai castigat o singura data de la plecarea lui Sumudica.

Fosta echipa a antrenorului roman nu reuseste sa mai obtina victorii de 3 etape. In ultima etapa, returul cu Galatasaray a pierdut cu 2-1, dupa ce Onyekuru a inscris de doua ori in minutul 51, respectiv 79.

Alex Maxim a inscris din nou pentru echipa sa, insa nu a putut sa ii aduca puncte. Mijlocasul roman a marcat din penalty, in minutul 8 de prelungiri. Maxim a sutat puternic, invingandu-l fara probleme pe Muslera, care a sarit in coltul opus.

Reusita cu Galatasaray il mentine pe locul 4 in clasamentul golgheterilor din Turcia, la egalitate cu Aboubakar, cu 11 reusite si la doua goluri distanta de liderul Boupendza.