Sumudica si-a pregatit noua echipa pe internet! "Am avut doua sedinte cu ei prin zoom!" Reactia romanului dupa ce Rizespor a distrus-o pe Gaziantep

Data publicarii: Miercuri 20 Ianuarie 2021, 19:05
Data actualizarii: Miercuri 20 Ianuarie 2021, 20:50

Marius Sumudica nu a putut sa stea departe de fotbal, iar miercuri a semnat cu Rizespor, echipa care se afla pe locul 12 in clasamentul din Turcia.

Sumudica nu a facut inca primul antrenament cu jucatorii, dar Rizespor a castigat cu 3-0 in fata lui Gaziantep, echipa de care s-a despartit in urma cu 2 saptamani. Meciul a fost rezolvat de Milan Skoda, care a inscris o dubla in minutele 42 si 55. Samu a inchis tabela in minutul 89, dupa ce a marcat de la 11 metri. Maxim si Tosca au fost titulari la Gaziantep, iar fostul jucator de la Pandurii a fost inlocuit in minutul 89.

"Sumi" a recunoscut ca a discutat deja cu jucatorii sai inainte ca Rizespor sa o umileasca pe Gaziantep.

"Sunt foarte bucuros, normal, pentru aceasta victorie. Mi-a fost frica de acest meci, foarte frica, pentru ca Gaziantep este o echipa puternica si stiu foarte bine acest lucru. De 28 de meciuri nu a existat joc sa nu dea gol.

Dar iata ca Rizespor a reusit. Este meritul total al noilor mei jucatori. Am avut doua sedinte cu ei prin zoom, ieri, dupa ce am semnat, si astazi si au pus in practica tot ce am vorbit. Ii felicit pentru cum au jucat si pentru cele trei puncte. Capitanul echipei mi-a transmis ca el si colegii sai ma asteapta cat mai repede la antrenament.

Celor de la Gaziantep le urez in continuare mult succes si le multumesc, inca o data, pentru perioada in care am lucrat impreuna", a spus Sumudica pentru DigiSport.

Sumudica va debuta pe banca lui Rizespor pe 23 ianuarie, de la ora 18:00, contra campioanei Basaksehir, care este pe locul 14 in clasament.