Andone l-a impresionat pe antrenorul lui Brighton! "Florin a reusit asta" Declaratia SUPERBA dupa ce romanul a adus prima victorie in 2019 pentru echipa sa

Florin Andone Birghton - Huddersfield Florin Andone Brighton Florin Andone gol gol florin andone Stranieri Andone l-a impresionat pe antrenorul lui Brighton! "Florin a reusit asta" Declaratia SUPERBA dupa ce romanul a adus prima victorie in 2019 pentru echipa sa
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2019, 09:05
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2019, 09:12

Florin Andone nu a fost titular, dar golul lui a adus victoria lui Brighton, 1-0 cu Huddersfield!

Florin Andone a fost introdus in teren in minutul 57, inlocuindu-l pe Murray. Atacantul roman a reusit sa schimbe fata jocului lui Brighton, asa cum a recunoscut insusi antrenorul echipei, Chris Hughton.

Andone a inscris in minutul 79 un gol superb cu capul, al treilea sau gol in Premier League, si a adus prima victorie a lui Brighton in 2019!

Dupa meci, antrenorul lui Brighton nu s-a sfiit sa-l laude pe Andone si sa arate cat de mandru este ca o rezerva a reusit sa schimbe fata unei partide.

"Nu a fost vorba doar despre gol. Cand trimiti o rezerva, vrei ca ea sa aiba un impact in joc si am crezut de la inceput pana la final ca el a avut un impact. A fost capabil sa impinga linia lor de fund, sa ajunga in zone foarte bune. Asta vrei, ca ei sa aiba un impact in joc, iar cand dau si gol, este si mai bine. Florin a reusit, cu siguranta, sa schimbe fata jocului", a spus, dupa meci, antrenorul Chris Hughton.

Golul lui Florin Andone a fost singurul marcat in victoria cu 1-0 a lui Brighton in fata celor de la Huddersfield!