Ronald Koeman Barcelona Cornella cupa regelui Spania "Incredibil! Nu se poate asa ceva!" Koeman, FURIOS la conferinta de presa de la finalul meciului cu Cornella! Ce le-a reprosat jucatorilor
Data publicarii: Vineri 22 Ianuarie 2021, 08:54
Data actualizarii: Vineri 22 Ianuarie 2021, 08:58

Barcelona s-a calificat cu emotii in optimile de finala ale Cupei Regelui.

Catalanii au infruntat o echipa din Liga a 3-a, Cornella, care a eliminat-o recent din competitie pe Atletico Madrid, meciul ajungand in prelungiri dupa ce Pjanic si Dembele au ratat doua lovituri de la 11 metri in minutele regulamentare de joc.

In prelungiri, Dembele a reusit sa inscrie, iar Braithwaite a stabilit scorul final, 2-0, cu care Barcelona a castigat biletele pentru faza urmatoare a competitiei.

Antrenorul Ronald Koeman a rabufnit la conferinta de presa de la finalul partidei, fiind socat de faptul ca jucatorii nu au reusit sa se impuna in fata adversarului mult mai slab cotat.

"Trebuia sa castigam jocul asta inainte de prelungiri, nu pot spune mai mult. Ne lipseste eficacitatea, nu se poate asa ceva pentru o echipa precum Barca, trebuia sa avem mai multa responsabilitate si sa castigam jocul mult mai devreme.

Nu inteleg cum am ratat doua penalty-uri pentru ca avem jucatori care pot inscrie, poate ca le-a fost teama, dar chiar nu imi explic ce s-a intamplat. Nu se pot rata doua penalty-uri de catre jucatori de la Barca, acest lucru este de necrezut...

Acum nici nu exista atat de multa presiune pentru a marca dintr-un penalty, deoarece nu este atmosfera in tribune, nu exista presiune din partea publicului, trebuie sa isi pastreze sangele rece si sa inscrie. Intotdeauna exista posibilitatea de a esua, face parte din jobul nostru, dar intr-un meci ca asta nu pot accepta ratarea a doua lovituri de penalizare", a declarat Koeman, potrivit Diario Sport.