Barcelona Cornella Cupa Spaniei Miralem Pjanic Spania Nu le mai dati penalty-uri! :) Barcelona, DOUA PENALTY-URI RATATE in acelasi meci! Calificare in PRELUNGIRI cu Cornella in Cupa Spaniei! Dembele si Braithwaite au inscris
Data publicarii: Joi 21 Ianuarie 2021, 22:59
Data actualizarii: Vineri 22 Ianuarie 2021, 00:34

Barcelona s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Spaniei, dupa 2-0 cu Cornella.

00:28 Barcelona castiga dupa ce a inscris doua goluri in prelungiri! Demebele a deschis scorul in minutul 92, iar Braithwaite a inchis tabela la ultima faza a meciului, in minutul 120+1, dupa o actiune superba a lui Pedri!

Gazdele au ramas in 10 oameni in minutul 118, dupa ce Estelles a vazut al doilea galben dupa un fault dur la Araujo.

23:25 Barcelona a obtinut un nou penalty dupa o intrare dura la Lenglet. De aceasta data, Ousmane Dembele a fost cel care a executat, insa si atacantul francez a ratat. Campionul mondial a trimis pe centrul portii, fara sa ii puna probleme portarului lui Cornella.

Catalanii au intalnit echipa care a eliminat-o pe Atletico Madrid din Cupa Spaniei, Cornella. Desi se asteptau la un meci usor, jucatorii lui Koeman au avut reale dificultati in prima repriza.

Mai mult decat atat, pentru a intari senzatia sezonului slab pe care il au, catalanii au ajuns la inca un penalty ratat!

Araujo a fost faultat in careu in minutul 38, iar Pjanic a fost desemnat sa execute lovitura de pedeapsa, dupa ce Griezmann si Braithwaite au refuzat. Mijlocasul adus de la Juventus a incercat sa trimita in dreapta porotarului, care a intuit directia balonului si a respins.

Refuzul lui Griezmann si Braithwaite vine dupa ce amandoi atacantii au ratat penalty-uri pentru Barcelona. Atacantul francez a ratat in meciul cu Betis sansa de a transforma o lovitura de la 11 metri, bifand astfel 4 lovituri de pedeapsa la rand ratate.

De cealalta parte, in absenta lui Messi, Braithwaite a fost cel desemnat sa execute penalty-ul in meciul cu Eibar, dupa ce Griezmann a refuzat, iar atacantul din Danemarca a ratat.