Un nou pas gresit pentru Atletico in La Liga! Barcelona si Real spera din nou la titlu dupa ce echipa lui Simeone nu a reusit sa invinga pe Levante

la liga Atletico Madrid Barcelona levante Real Madrid Spania Atletico pierde teren in La Liga! Barcelona si Real spera din nou la titlu dupa ce echipa lui Simeone nu a reusit sa invinga pe Levante
Data publicarii: Miercuri 17 Februarie 2021, 22:52
Data actualizarii: Miercuri 17 Februarie 2021, 23:18

Atletico Madrid a remizat in deplasare cu Levane intr-o restanta contand pentru etapa a doua din La Liga.

Bardhi a deschis scorul pentru gazde in minutul 17, insa Marcos Llorente a egalat pentru liderul din Spania in minutul 37. Golul mijlocasului spaniol nu a fost insa suficient pentru echipa lui Simeone care a ratat sansa sa se desprinda si mai mult de rivalii de la Real.

Este al doilea egal inregistrat in ultimele trei etape de Atletico, dupa 2-2 pe teren propriu cu Celta Vigo. Astfel, echipa 'roji-blanco' mai are doar sase puncte avans fata de rivalii de la Real, insa mai au de asemenea si un meci restant.