Spania

Un nou pas gresit pentru Atletico in La Liga! Barcelona si Real spera din nou la titlu dupa ce echipa lui Simeone nu a reusit sa invinga pe Levante

Atletico Madrid a remizat in deplasare cu Levane intr-o restanta contand pentru etapa a doua din La Liga.

Data publicarii: Miercuri 17 Februarie 2021, 22:52
Data actualizarii: Miercuri 17 Februarie 2021, 23:18

Bardhi a deschis scorul pentru gazde in minutul 17, insa Marcos Llorente a egalat pentru liderul din Spania in minutul 37. Golul mijlocasului spaniol nu a fost insa suficient pentru echipa lui Simeone care a ratat sansa sa se desprinda si mai mult de rivalii de la Real.

Este al doilea egal inregistrat in ultimele trei etape de Atletico, dupa 2-2 pe teren propriu cu Celta Vigo. Astfel, echipa 'roji-blanco' mai are doar sase puncte avans fata de rivalii de la Real, insa mai au de asemenea si un meci restant.