PORTO 2-1 JUVENTUS! SOC pentru Ronaldo. Juve spera dupa golul lui Chiesa! Fantasticul Haaland, dubla in Sevilla 2-3 Dortmund. AICI ai golurile

juventus Borussia Dortmund Erling Haaland FC Porto Sevilla Liga Campionilor Sevilla - Dortmund, LIVE TEXT de la ora 22:00 | Haaland se intoarce in competia lui preferata | Porto - Juventus, LIVE TEXT de la ora 22:00 | Misiune simpla pentru Cristiano Ronaldo
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Miercuri 17 Februarie 2021, 23:55
Data actualizarii: Miercuri 17 Februarie 2021, 23:56

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din optimile Champions League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

23:50 17 Feb
GOOOL JUVE! Chiesa o readuce pe Juve in meci! E 2-1 pentru Porto!

23:44 17 Feb
GOOOL SEVILLA! 2-3!

23:08 17 Feb
GOOOOL PORTO! Incredibil! Dupa ce a dat gol in primul minut al primei reprize, Porto reuseste acelasi lucru si in partea secunda! A marcat Marega!

22:47 17 Feb
Pauza pe ambele stadioane! Sevilla 1-3 Dortmund si Porto 1-0 Juventus dupa 45 de minute!
22:45 17 Feb
GOOOL DORTMUND! DUBLA HAALAND!

22:36 17 Feb
GOOOL DORTMUND! Borussia a intors rezultatul! Haaland a marcat!

22:20 17 Feb
GOOOOL DORTMUND! Dahoud egaleaza in Spania! E 1-1!

22:14 17 Feb
GOOOL SEVILLA! Suso inscrie primul sau gol in Champions League si o aduce in avantaj pe Sevilla cu Dortmund!

22:04 17 Feb
GOOOL PORTO! Gafa mare in apararea lui Juve, si Taremi deschide scorul pentru Porto!

21:34 17 Feb

PORTO - JUVENTUS

SEVILLA - DORTMUND

Miercuri, incepe a doua zi a optimilor Champions League. Sevilla se va duela in pentru un loc in sferturi cu Borussia Dortmund. Spaniolii au un parcurs bun in competitia interna si sunt pe locul 4 in clasament, dupa 22 de etape, la un singur punct de Barcelona, care ocupa locul 3, si la 4 puncte de Real Madrid, ocupanta locului secund, care are cu un meci mai mult jucat. Sevilla este in forma buna si a reusit sa obtina 5 victorii consecutive in La Liga.

Dortmund se afla intr-o scadere in forma. Nemtii sunt de abia pe locul 6 in Bundesliga, cu 33 puncte, dupa 21 de etape, fiind la 6 puncte de ultimul loc ca asigura prezenta in grupele Champions League. Dortmund se va baza pe cel mai bun marcator al ei, Erling Haaland. Norvegianul are 15 goluri marcate in campionatul intern si 6 in Champions League.

Al doilea meci ala zilei este Porto - Juventus. Portughezii sunt pe locul 2 in campionatul intern, insa destul de departe de liderul Sporting. Fosta echipa a lui Cristi Sapunaru are 41 de puncte dupa 19 etape, fiind la o distanta de 10 puncte fata de liderul camionatului. Cele doua echipe s-au mai intalnit in Champions League de 4 ori: 3 confruntari le-a castigat Juventus, iar un meci s-a terminat la egalitate.

Juventus nu mai domina Serie A ca in anii precedenti. Echipa lui Cristiano Ronaldo se afla pe locul 4 in Italia, cu 42 de puncte, dupa 21 de etape, fiind la 8 puncte de liderul Inter Milano, echipa care are cu un meci mai mult jucat. In ultima partida din campionat, "Batrana Doamna" a fost invinsa de Napoli, scor 0-1.