ROMANIA - SPANIA 1-2: "Bravo, Gurita! In loc de 0-7, am infrant cu 1-2!" Selectionerul, criticat

Romania - Spania Cosmin Contra Echipa Nationala Florin Caramavrov Opinii ROMANIA - SPANIA 1-2: "Bravo, Gurita! In loc de 0-7, am infrant cu 1-2!" Selectionerul, criticat
Data publicarii: Vineri 06 Septembrie 2019, 09:42
Data actualizarii: Vineri 06 Septembrie 2019, 09:46

Romania a pierdut cu Spania, scor 1-2, in preliminariile EURO 2020. VEZI AICI REZUMAT!

Editorial de Florin Caramavrov:

Bravo, Gurita, ai facut-o si p-asta! Ne-ai dus iar la 0-2, ca in meciul din Norvegia, dar puteai termina 2-2. Din pacate, e diferenta mare intre noi si spanioli, iar selectionerul nostru mai mult ne-a incurcat decat ne-a ajutat.

Gurita s-a prins greu ca sistemul nu e bun. De fapt, nu s-a prins, ca nu l-a schimbat. Nici nu si-a dat seama ca putea fi 0-6 la pauza, el a ramas consecvent si in repriza a doua, a continuat cu sistemul lui falimentar, 5-3-2, si a luat repede gol.

Posibil ca gandirea lui sa fi fost una lucida inainte de meci. Si-a zis ca poate inchide tavalugul spaniol in propriul nostru careu, bagand 3 fundasi centrali, dar desfasurarea primelor 50 de minute a fost horror. Doar datorita lui Tatarusanu n-am fost de valoarea Gibraltarului, care a pierdut la scor cu Danemarca, 0-6.