"Taiem mingea in doua!" Prima reactie a lui Haaland dupa ce a DISTRUS nationala Romaniei de UNUL SINGUR! Ce a postat
![Taiem mingea in doua! Prima reactie a lui Haaland dupa ce a DISTRUS nationala Romaniei de UNUL SINGUR! Ce a postat Erling Haaland Martin Odegaard Norvegia](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/10/12/image_galleries/710711/taiem-mingea-in-doua-prima-reactie-a-lui-haaland-dupa-ce-a-distrus-nationala-romaniei-de-unul-singur-ce_1_size6.jpg)
Erling Haaland (20 ani) a facut un meci de senzatie impotriva nationalei lui Radoi!
Starul din atacul lui Dortmund a inscris nu mai putin de 3 goluri in poarta lui Ciprian Tatarusanu si mai putea marca de inca doua ori, insa portarul roman s-a opus suturilor sale! Cu golurile din meciul cu Romania, Haaland a reusit primul sau hattrick pentru nationala Norvegiei.
Primele goluri inscrise de Haaland au venit din pasele lui Martin Odegaard. Cei doi s-au fotografiat impreuna la finalul partidei, in vestiar, alaturi de balonul pe care atacantul Borussiei l-a luat cu el, Haaland a pus descrierea: "Omul meu, Odda!". Odegaard i-a lasat un comentariu la poza: "Taiem mingea in doua!".
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News