Roman EROU in Champions League! Si-a calificat echipa cu un gol in prelungiri. TOATE REZULTATELE

Data publicarii: Miercuri 31 Iulie 2019, 23:07
Data actualizarii: Joi 01 August 2019, 21:15

CFR Cluj si FC Basel au reusit cele mai mari surprize din turul 2 preliminar al UEFA Champions League.

REZULTATE CHAMPIONS LEAGUE MIERCURI!

• Surpriza uriasa in turul 2 din UEFA Champions League! PSV Eindhoven a fost ELIMINATA, Ferencvaros a avut emotii in Malta! Echipele calificate

Cretu este eroul lui Maribor in Champions League! Jucatorul roman a dat golul calificarii pentru echipa din Slovenia in deplasarea cu AIK, in prelungirile partidei!

Iata rezultatele de miercuri
HJK 2-1 Steaua Rosie Belgrad (0-2 in tur)
Rosenborg 2-0 BATE (1-2)
Qarabag 3-0 Dundalk (1-1)
AIK 3-2 Maribor (1-2) (prelungiri)
FC Copenhaga 1-0 The New Saints (2-0)

PSV Eindhoven, castigatoare a Cupei Campionilor Europeni in 1988, a fost eliminata in turul 2 preliminar al UEFA Champions League de catre Basel! Dupa ce a invins cu 3-2 pe propriul teren in Olanda, PSV a pierdut in Elvetia cu 2-1 dupa reusite lui Comert (8) si Van Wolfswinkel (68), Bruma egaland in prima repriza pentru PSV (23).

Celtic a castigat cu 7-0 la general cu cei de la Nomme Kalju si o va intalni pe CFR Cluj in turul 3. O alta mica surpriza a avut loc in Grecia - dupa 0-0 in tur in Cehia si 0-0 la pauza in duelul dintre Olympiakos si Viktoria Plzen, Olympiakos s-a dezlantuit in repriza a doua si a inscris de 4 ori!

Ferencvaros era sa o pateasca cel mai rau! Dupa 3-1 pe propriul teren cu maltezii de la Valletta, maghiarii erau condusi la pauza cu 1-0! Reusita lui Nguen din minutul 59 a risipit insa orice indoiala in privinta calificarii.