Victorie CHINUITA pentru Real desi a avut om in plus pentru 70 de minute! Silva si Gabriel Jesus obtin victoria lui City! AICI sunt fazele din Atalanta 0-1 Real si Gladbach 0-2 City

uefa champions league Atalanta Borussia Monchengladbach Manchester City Real Madrid Liga Campionilor
Live Blog
Champions League
Data publicarii: Miercuri 24 Februarie 2021, 21:05
Data actualizarii: Miercuri 24 Februarie 2021, 23:58

Urmarim si comentam impreuna pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro cele mai tari meciuri din UEFA Champions League.

23:54 24 Feb

Fluier final in meciurile din Champions League! Real Madrid si Manchester City se impun in deplasare si au prima sansa sa obtina calificarea in sferturile de finala ale competitiei.

23:46 24 Feb
ATALANTA 0-1 REAL MADRID

Min. 86: GOOOL Real Madrid! Mendy deschide scorul cu o executie superba.

23:35 24 Feb
In urma reusitei din aceasta seara, Gabriel Jesus a ajuns la 16 goluri in 27 de meciuri jucate in Champions League. :D

23:22 24 Feb
MONCHENGLADBACH 0-2 MANCHESTER CITY

Min. 65: GOOOL Manchester City! Gabriel Jesus mareste diferenta dupa un assist al lui Silva.

23:04 24 Feb
Cu reusita in poarta nemtilor de la Monchengladbach, Silva a ajuns la 35 de goluri pentru Manchester City. :)

22:58 24 Feb

Va reusi Real sa inscrie in poarta lui Gollini?

22:52 24 Feb

Pauza in cele doua meciuri ale zilei din Champions League. Cine se impune in repriza secunda? :)

22:29 24 Feb
MONCHENGLADBACH 0-1 MANCHESTER CITY

Min. 29: GOOOL Manchester City! Silva a deschis scorul cu un gol cu capul, inscris din fata portii.

22:19 24 Feb
ATALANTA 0-0 REAL MADRID

Min. 18: Atalanta ramane in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Freuler.

22:13 24 Feb
Meciul cu Atalanta din aceasta seara este partida cu numarul 100 a celor de la Real Madrid in fazele eliminatorii din Champions League!

21:11 24 Feb
Jucatorii de la Atalanta si Real Madrid au ajuns la stadionul din Bergamo.

21:05 24 Feb
MONCHENGLADBACH - MANCHESTER CITY

19:59 24 Feb
Reuseste Zapata o astfel de bijuterie de gol si in fata Realului?

18:46 24 Feb

Cine castiga duelul dintre Gladbach si Manchester City? :D

17:37 24 Feb

Atalanta sau Real Madrid? :) Pe cine sustineti in aceasta seara?

15:07 24 Feb

Mansa tur a fazei optimilor de finala din UEFA Champions League se incheie cu doua meciuri care promit o multime de goluri.

La Bergamo Atalanta va primi vizita lui Real Madrid si promite sa ii puna mari probleme echipei lui Zidane, care nu se va putea baza pe Sergio Ramos, Benzema, Eden Hazard, Dani Carvajal, Alvaro Odriozola, Marcelo, Eder Militao, Federico Valverde si Rodrygo din cauza problemelor medicale.

Echipa antrenata de Gian Piero Gasperini este o adevarata forta ofensiva, in weekend marcand 4 goluri in poarta lui Napoli in ultima etape de Serie A. Mai mult, bergamascii au deja experienta in UEFA Champions League, unde sezonul trecut au fost foarte aproape sa elimine pe Paris Saint-Germain si sa se califice in semifinale.

In cealalta partida a serii, se intalnesc de asemenea doua echipe extrem de ofensive, Borussia Monchengladbach si Manchester City.

Echipa lui Pep Guardiola traverseaza o perioada excelenta in Premier League unde a castigat ultimele 12 meciuri, marcand spre exemplu de 5 ori in poarta lui West Bromwich Albion, de 4 ori in poarta lui Liverpool sau de 3 ori in meciul cu Tottenham.

De partea cealalta, Borussia Monchengladbach, desi nu a mai castigat de 4 etape in Bundesliga, este de asemenea o echipa care inscrie goluri. In acest sezon a invins pe teren propriu pe Bayern Munchen cu 3-2 si pe Borussia Dortmund cu 4-2.

Meciul se va disputa la Budapesta pe arena Ferenc Puskas din cauza restrictiilor generate de pandemia de coronavirus.