Voluntari - Dinamo 2-1 | Dinamo isi ADIO de la play-off pentru al treilea an consecutiv! Voluntari castiga pentru prima oara in ISTORIE impotriva "cainilor"

voluntari Dinamo Dusan Uhrin Mihai Teja Superliga
Data publicarii: Duminica 09 Februarie 2020, 14:34
Data actualizarii: Duminica 09 Februarie 2020, 19:03

Urmarim si comentam impreuna Voluntari - Dinamo pe www.sport.ro, aplicatia sport.ro si Facebook sport.ro.

Voluntari - Dinamo 2-1

Dinamo pierde in deplasarea de la Voluntari si rateaza play-off-ul pentru al treilea an consecutiv! Ilfovenii castiga pentru prima oara in istorie impotriva "cainilor" si aduna 3 puncte extrem de importante in clasament.

• Voluntari - Dinamo, 17:00, LIVE TEXT | Cainii nu au voie sa piarda daca vor in play-off! Echipele probabile

Pentru Dinamo a marcat Deian Sorescu (min. 38), insa gazdele au intors scorul in doar 5 minute prin Tira (min. 76) si Tudorie (min. 81). Skovajsa si-a lasat echipa in 10 dupa ce a facut 2 cartonase galabene.

Mihai Teja, care a primit cartonasul rosu in prelungiri, a fost extrem de inspirat, deoarece ambii marcatori au fost introdusi in repriza a doua.

Min. 90+6: Final de meci.

Min. 90+2: Mihai Teja vede cartonasul rosu pentru ca a protestat vehement la o decizie a centralului.

Min. 87: Jucatorii isi pierd si ei cumpatul si se imbrancesc la marginea terenului! Eric si Popescu vad cartonasul galben!

Min. 86: Se incing spiritele la Voluntari! Fanii dinamovisti sunt extrem de nervosi si au aruncat cu petarde in careul lui Cojocaru!

Min. 81! GOOOOOOL Voluntari! Tudorie inscrie un SUPER GOL la prima atingere a mingii! Dinamo poate sa-si ia adio de la play-off.

Min. 75: GOOOOOOL Voluntari! Proaspat intrat pe teren, Tira dribleaza frumos si inscrie cu stangul la coltul lung!

Min. 73: CE SUT! Eric trimite in bara dupa ce executa superb o lovitura libera din marginea careului!

Min. 72: Skovajsa vede 2 galbene in 8 minute si isi lasa echipa in 10 oameni.

Min. 57: OCAZIE DINAMO! Perovic suteaza mult peste dintr-o pozitie ideala!

Min. 49: Oaspetii cer penalty! Acestia acuza ca mingea l-a lovit in mana pe Struna, dar arbitrul nu dicteaza nimic.

Min. 46: A inceput repriza a doua! Antrenorii nu au efectuat nicio schimbare la pauza.

Min. 45: Pauza la Voluntari.

Min. 43: Dinamo trece pe langa golul doi! Fabbrini suteaza la coltul lung, insa Cojocaru reuseste sa atinga cu varful degetelor mingea si o trimite in bara. Va fi doar corner pentru dinamovisti.

Min. 38: GOOOOOOOL Dinamo! Mingea ricoseaza norocos din centrarea lui Perovic, iar Deian Sorescu reia spre poarta si inscrie cu usurinta.

Min. 37: BARA VOLUNTARI! Simonovski suteaza superb din unghi, dar mingea loveste bara si e respinsa de apararea "cainilor".

Min. 29: RATARE IMENSA pentru Voluntari! Capatana nu reuseste sa finalizeze un contraatac perfect executat. Suteaza bine, insa pe directia lui Piscitelli care reuseste sa respinga. Scorul ramane egal.

Min. 21: Fabbrini patrunde si este faultat exact la marginea careului, in pozitie centrala. Sorescu executa lovitura libera si incearca sa suteze pe sub zid, dar rezultatul este dezamagitor.

Min. 19: O prima sansa pentru Dinamo. Deian Sorescu centraza dintr-o faza fixa, insa nimeni nu reuseste sa reia cu capul spre poarta.

Min. 15: Un prim sfert de ora in care ocaziile au lipsit cu desavarsire. Dinamo nu reuseste sa tina prea mult de minge si nu isi creaza situatii clare de gol.

Min. 1: A inceput partida!

Partida incepe la 17:00, insa tabela de marcar arata deja 1-0 in favoarea lui Voluntari! :)

UPDATE 15:30: VOLUNTARI - DINAMO, LIVE TEXT, 17:00

Echipele de start:

Dinamo a inceput bine noul an in Liga 1 si a obtinut o victorie clara pe teren propriu in fata Astrei, scor 2-0. "Cainii inca mai spera la un loc in play-off si pentru a pastra aceste sperante nu au voie sa piarda meciul de azi. Dinamo este pe locul 8 in clasament, cu 31 de puncte, la 6 puncte in spatele lui Gaz Metan si la 5 in spatele Botosaniului.

Voluntari este pe ultimul loc in Liga 1, cu doar 11 puncte dupa 23 de etape. Echipa antrenata de Teja s-a impus in prima etapa din 2020 in fata Clinceniului, scor 2-1, dar au pierdut restanta cu FCSB cu acelasi scor.

Echipele probabile:

Dinamo: 93. Piscitelli, 26. Kostrna, 66. Puljic, 27. Grigore, 7. Skovajsa, 4. Filip, 24. Mrzljak, 22. Sorescu, 31. Fabbrini, 98. Mihaiu, 18. Perovici

Antrenor: Dusan Uhrin

Voluntari: 95. Cojocaru, 89. Struna, 6. Pascanu, 28. Balaur, 32. Kocic, 25. Gorobsov, 21. De Lucas, 77. Sanoh, 11. Capatina, 10. Matan, 70. Simonovski

Antrenor: Mihai Teja