Stahl, debut cu stil pentru Rapid. Cum s-a terminat meciul-test al giuleștenilor cu FC Argeș

Rapid Albert Stahl mihai iosif Superliga Albert Stahl, gol la primul meci în tricoul Rapidului! Fără om la naționala mare, giuleștenii au jucat un amical
Data publicarii: Sambata 04 Septembrie 2021, 15:32
Data actualizarii: Sambata 04 Septembrie 2021, 15:52
În pauza generată de meciurile naționalei lui Mirel Rădoi, Rapid a disputat sâmbătă un amical cu FC Argeș, încheiat 2-2.

Mirel Rădoi nu a convocat niciun jucător de la Rapid pentru meciurile cu Islanda, Liechtenstein și Macedonia de Nord. Însă giuleștii au trimis trei jucători la loturile naționale de juniori: Antonio Sefer(U21), Ștefan Pănoiu (U20) și Rareș Ilie (U19).

Stahl, primul meci, primul gol

Astfel, pentru a-și ține elevii în "focuri"", Mihai Iosif a organizat un meci amical împotriva celor de la FC Argeș, care s-a terminat la egalitate, 2-2.

• Albert Stahl, gol la primul meci în tricoul Rapidului! Fără om la naționala mare, giuleștenii au jucat un amical

Albert Stahl (22 ani) a marcat la prima partidă în tricoul vișiniu, făcând 1-1 în minutul 37, iar Romario Moise (25 ani) a înscris ultimul gol al jocului cu o execuție superbă din lovitură liberă, în minutul 75.

Pentru argeșeni au punctat Said (28 ani), care a deschis scorul în minutul 19, și Palic (33 ani), care a adus-o a doua oară în avantaj pe echipa pregătită de Prepeliță, în minutul 49.

Următorul meci oficial pentru Rapid va fi cu UTA Arad, în Liga 1, pe 10 septembrie, de la 21:00, LIVE TEXT pe www.sport.ro, în timp ce FC Argeș o va primi vizita lui FCU Craiova, pe 11 septembrie, de la ora 18:00.