VIDEO | Ianis Hagi a intrat în repriza a doua și s-a făcut rapid remarcat! Faza la care i-a ”curentat” pe islandezi

Data publicarii: Vineri 03 Septembrie 2021, 10:06
Data actualizarii: Vineri 03 Septembrie 2021, 10:16

Ianis Hagi, rezervă în meciul Islanda - România 0-2.

Ianis Hagi a început de pe bancă meciul cu Islanda, după ce Mirel Rădoi a ales să-i titularizeze la mijlocul terenului pe Alexandru Cicâldău, Dragoș Nedelcu și Nicolae Stanciu.

Fiul lui Gică Hagi a intrat în minutul 68 al partidei de la Reykjavik, în locul lui Deian Sorescu, și s-a făcut imediat remarcat. A recuperat o minge la mijlocul terenului și a încheiat acțiunea ”tricolorilor” cu un șut din interiorul careului.

Mingea a ajuns în poarta islandezilor, dar centralul partidei a fluierat un fault în atac.

Ianis Hagi ar putea juca duminică, de la ora 21:45, în meciul României cu Liechtenstein.

„Venim după victorie în Islanda, poate fi o doză prea mare de euforie și să nu cădem într-o capcană în care să putem să ne facem de râs contra Liechtensteienului.

Dacă ar fi să răspund ce simt, victoria le-o dedic băieților, am avut mare încredere în ei. Discutam cu staff-ul că după terminarea ședinței s-ar putea să fie câțiva supărați pentru că a durat 90 de minute. Cred că încep și ei să realizeze că nu putem să câștigăm decât prin sacrificii.

Au rămas pe teren băieții acum pentru a încerca să îi recuperăm cât mai repede. Cred că vor fi schimbări în primul 11, avem nevoie de forțe proaspete, de energie, să putem să stăm cât mai mult timp în jumătatea adversarului”, a spus Mirel Rădoi, la finalul partidei.