VIDEO | „Nu te urca în ăsta!” Victoria cu Rapidul l-a amețit pe „Reghe”! Antrenorul oltenilor, la un pas să se plece cu giuleștenii

Universitatea Craiova s-a impus în fața Rapidului, după ce a întors rezultatul în ultimele zece minute ale meciului.

Data publicarii: Duminica 29 August 2021, 15:16
Data actualizarii: Duminica 29 August 2021, 15:25

Giuleștenii au condus cu 1-0 până în minutul 82, când Markovic a restabilit egalitatea. În minutul 90+1, Koljic a marcat golul victoriei oltenilor, cu o execuție de vis.

La finalul partidei, Laurențiu Reghecampf, antrenorul Universității Craiova a greșit ieșirea din parcarea Arenei Naționale și a ajuns la autocarul Rapidului.

Tehnicianul oltenilor a profitat de moment și a stat de vorbă cu suporterii giuleșteni, a făcut poze, apoi a sunat după ajutor.

În urma victoriei obținute aseară, Universitatea Craiova a urcat pe locul cinci în clasament, cu 12 puncte, la egalitate cu Farul Constanța. Patru victorii și trei înfrângeri au oltenii în primele șapte etape ale sezonului.