Poli Iasi Ovidiu Herea Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 24 Februarie 2024, 22:33
Data actualizarii: Sambata 24 Februarie 2024, 22:32
Rapid a suferit primul eșec din 2024, 1-3 pe terenul lui Poli Iași, iar rezultatul nu le-a picat deloc fanilor formației giuleștene.

După 0-0 la pauză, Rapid a început bine prima repriză, iar Ermal Krasniqi a deschis scorul în minutul 52. După doar trei minute, Poli Iași a egalat prin Bettaieb, în urma unei gafe de proporții a căpitanului Cristi Săpunaru, care a dat pe lângă minge la o fază simplă. Gazdele au dat lovitura pe final. Alin Roman și Shayon Harrison au marcat în minutele 88, respectiv 90+4, iar Poli Iași s-a impus cu 3-1.

Ce s-a întâmplat imediat după Poli Iași - Rapid: "Chiar nu înțeleg reacția!"

La finalul meciului, jucătorii Rapidului au mers în dreptul peluzei în care se aflau fanii care au făcut deplasarea la Iași, însă nu au fost primiți tocmai bine.

Cristi Săpunaru a mers în dreptul galeriei, iar la scurt timp le-ar fi făcut semne coechipierilor să meargă la vestiare, cel mai probabil din cauza reacției negative a suporterilor.

După ce a văzut imaginile de la final, Ovidiu Herea, fostul atacant al Rapidului, a spus că jucătorii giuleștenilor au părut goniți de fani și că nu înțelege reacția suporterilor.

"Chiar nu înțeleg reacția suporterilor. Îi înțeleg că sunt supărați, că au bătut atâta drum, dar trebuie să meargă mai departe pentru că e lung campionatul", a spus Ovidiu Herea, la Orangesport.

La finalul meciului, camerele TV s-au îndreptat și către Daniel Niculae, Dan Șucu sau Vasile Maftei, prezenți în Copou. Oficialii Rapidului au fost vizibil dezamăgiți de modul în care s-a desfășurat partida de la Iași.

După eșecul de la Iași, Rapid a rămas pe locul 3, cu 48 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj și la șapte lungimi în spatele liderului FCSB, care are un meci mai puțin.