Data publicarii: Vineri 19 Februarie 2021, 08:50
Data actualizarii: Vineri 19 Februarie 2021, 08:53

FCSB cauta atacant pentru la vara.

Adus sa dea goluri in locul lui Dennis Man, Ante Vukusic e tras pe linie moarta. Becali s-a saturat de el dupa numai trei aparitii.

Golgeter in Slovenia, croatul a fost adus la FCSB ca sa-l faca uitat pe fotbalistul transferat la Parma pentru 13 milioane de euro.

• EXCLUSIV | Gigi Becali il vrea plecat de la FCSB! Cine este fotbalistul caruia ii cauta inlocuitor dupa doar 85 de minute

Platit cu peste 10.000 de euro pe luna, Vukusic a strans doar 85 de minute in 3 meciuri la FCSB. N-a dat niciun gol, iar Becali nu vrea sa-l mai vada in echipa, potrivit surselor www.sport.ro.

De altfel, atacantul in varsta de 29 de ani nu a facut deplasarea la Medias pentru meciul cu FC Hermannstadt din etapa trecuta, el declarand in presa din tara natala ca a fost lasat acasa din cauza unei accidentari, nu a vreunui conflict.

FCSB e in criza dupa ce a suferit 3 infrangeri cu 1-0 intr-o saptamana. "Ar trebui sa fie un semnal de alarma pentru noi, aceste trei jocuri fara victorie, cu infrangeri, si trebuie sa ne gandim ce avem de facut in continuare", spunea Toni Petrea dupa meciul cu FC Hermannstadt.

Fara capitanul Tanase, suspendat, FCSB poate sa piarda primul loc daca nu castiga nici cu Chindia, sambata, in etapa a 24-a a Ligii 1.

"Toate echipele trec prin perioade mai putin faste. Sper sa o prelungim pe cea a FCSB-ului din momentul de fata", a declarat antrenorul dambovitenilor, Emil Sandoi.

Meciul dintre FCSB si Chindia Targoviste este programat sambata, de la ora 20:00, si va fi transmis in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.