LOVITA de Covid-19, Chindia o LOVESTE pe Dinamo! Infrangere pentru Contra la debut! AICI toate fazele importante din Chindia Targoviste 1-0 Dinamo!

Dinamo chindia Cosmin Contra Liga 1 Superliga
Data publicarii: Luni 31 August 2020, 18:54
Data actualizarii: Luni 31 August 2020, 23:12
Dinamo a pierdut meciul cu Chindia Targoviste, scor 1-0.

CHINDIA TARGOVISTE 1-0 DINAMO

Min. 90+5: Fluier final la Ploiesti. Dinamo a fost invinsa cu 1-0 in primul meci al lui Cosmin Contra pe banca tehnica.

• Chindia Targoviste - Dinamo Bucuresti, LIVE TEXT de la ora 21:00 | Cosmin contra debuteaza in noul mandat la Dinamo

Min. 89: Chindia a avut ocazia de a mari diferenta de scor pe final, insa pasa lui Yameogo nu il gaseste in careu pe Negut, care trece pe langa minge.

Min. 86: Magureanu a ratat o ocazie importanta pentru Dinamo, sutand in blocajul celor de la Chindia Targoviste, dupa ce a primit mingea de la Mihaiu.

Min. 72: Diaz a irosit o sansa buna pentru gazde, sutand peste poarta aparata de Esanu.

Min. 47: Sorescu rateaza prima ocazie a reprizei secunde. Lansat de Janusz Gol, fotbalistul a facut o cursa incredibila, insa odata intrat in careu a trimis mingea peste poarta.

Min. 46: S-a reluat meciul.

Min. 45+3: Pauza la Ploiesti.

Min. 45+1: GOOOL Chindia Targoviste! Florea a deschis scorul in prelungirile primei reprize, din interiorul careului mic, dupa o pasa perfecta a lui Diaz.

Min. 33: Yameogo a avut cea mai mare ratare a primei parti a meciului. El a trimis mingea cu capul din interiorul careului direct in bratele lui Straton, la capatul unei faze care a inceput cu un corner.

Min. 7: Cosmin Contra se vede obligat sa faca prima modificare. Vlad Achim a calcat stramb si a iesit accidentat, cu probleme la piciorul stang. Antrenorul lui Dinamo l-a trimis in teren in locul lui pe Janusz Gol.

Min. 1: A inceput meciul.

Echipele de start

Chindia: Moldovan - Ionita, Pitian, Dinu, Capusa - Grassano, Dulca, Iacob, Negut - Yameogo, Florea.

Rezerve: Atanase, Berisha, Mihai, Barbu, Serban, Pop.

Dinamo: Straton - Puljic, Ehmann, Sin, Cretu - Rauta, Achim, Fabbrini, Sorescu, Bani - Popa.

Rezerve: Esanu, Bejan, Grigore, Serban, Mihaiu, Borcea, Magureanu, Neicutescu, Gol.

In aceasta seara, Cosmin Contra debuteaza in al doilea mandat pe banca tehnica a lui Dinamo.

Dupa egalul cu FC Hermannstadt, scor 1-1, din prima etapa, "cainii rosii" infrunta Chindia Targoviste in a doua runda a Ligii 1.

Echipa pregatita de Emil Sandoi vine dupa infrangerea, scor 1-0, cu Poli Iasi si dupa problemele cauzate de noul coronavirus, printre cei depistati pozitiv in aceasta saptamana aflandu-se si antrenorul principal, dar si 3 jucatori.

Meciul dintre Chindia Targoviste si Dinamo este programat de la ora 21:00 si va fi transmis in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.