Avertismentul lui Dorinel Munteanu pentru jucătorii săi, înaintea meciurilor din play-out

Dorinel Munteanu Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Luni 11 Martie 2024, 22:24
Data actualizarii: Luni 11 Martie 2024, 22:34

Oţelul Galaţi a terminat la egalitate cu Poli Iași, scor 1-1, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 30-a a Superligii, ultima a sezonului regulat.

Oaspeţii au deschis scorul rapid, prin Alin Roman (9 - penalty), după un henţ comis de Samuel Teles la centrarea lui Marius Martac. Oţelul Galați a egalat în repriza secundă prin Juri Cisotti (71).

Poli Iaşi nu a pierdut în ultimele patru etape, în care a avut o victorie şi trei egaluri consecutive. Oţelul Galați nu a mai câştigat de cinci etape, în care are trei egaluri şi două eşecuri.

Reacția lui Dorinel Munteanu după remiza cu Poli Iași

Tehnicianul gazdelor s-a arătat nemulțumit de jocul echipei din prima repriză, declarând că vor exista schimbări pentru meciurile din play-out.

"Nu pot să fiu mulțumit după jocul din prima repriză, cred că e cea mai slabă de când antrenez această echipă.

În a doua repriză am început să controlăm jocul, Silviu Lung Jr. a fost omul meciului. Nu pot să fiu mulțumit, în general. Ne așteaptă tot cu aceeași echipă un meci foarte greu.

Sper să se trezească jucătorii la realitate, valoarea lotului nu este aceasta. Am fost supărat pe Teles, am crezut că își revine, trebuia să-l schimb după faza de la penalty.

Am pierdut foarte multe puncte pe teren propriu. Îmi asum rezultatele negative, sunt puțin supărat. Nu se poate continua așa, avem lumea care vine la stadion, nu pot să plece nemulțumiți", a declarat Dorinel Munteanu, la finalul partidei.