FC Hermannstadt - Oțelul Galați 4-1 | Gazdele fac o repriză secundă fără eroare și urcă pe loc de play-off

FC Hermannstadt - Oțelul Galați Dorinel Munteanu Marius Maldarasanu Superliga Superliga
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2024, 18:50
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2024, 18:52

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre FC Hermannstadt și Oțelul Galați LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

FC Hermannstadt - Oțelul Galați 4-1

Final de meci!

• Marius Măldărășanu, antrenor FC Hermannstadt / Foto: Sport Pictures

Standings provided by Sofascore

Minutul 87 - GOOOL FC Hermannstadt! Neguț stabilește scorul final, în urma unui gol marcat din interiorul careului, după o centrare bună a lui Cisotti.

Minutul 49 - GOOOL FC Hermannstadt! Ianis Stoica este lansat perfect, scapă de fundașul advers și pleacă pe atac, până trimite mingea în poartă.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 44 - GOOOL FC Hermannstadt! Daniel Paraschiv transformă o lovitură de pedeapsă, iar gazdele revin în avantaj.

Minutul 26 - GOOOL FC Hermannstadt! Ianis Stoica restabilește egalitatea, după ce a marcat cu un şut la colţul scurt, din alergare.

Minutul 11 - GOOOL Oțelul Galați! Cisotti centrează spectaculos în careu, iar Teles reia din prima și marchează.

A început partida!

FC Hermannstadt și Oțelul Galați își dau întâlnire sâmbătă după-amiază, de la ora 17:00, pe Stadionul Municipal din Sibiu. Ultima confruntare dintre cele două s-a întâmplat în turul sezonului regulat, la sfârșitul lui octombrie, moment în care Hermannstadt și Oțelul au remizat 1-1.

FC Hermannstadt - Oțelul Galați, LIVE TEXT de la ora 17:00 | Sibienii sunt obligați să câștige dacă vor în play-off

În campionat, FC Hermannstadt ocupă locul opt cu 37 de puncte și se clasează la un singur punct în spatele celor de la ”U” Cluj, poziția a șasea, ultima din zona de play-off.

Sibienii au înregistrat, în consecință, opt victorii, 13 rezultate de egalitate și șapte înfrângeri până în clipa de față, după 28 de etape desfășurate în Superliga României.

De cealaltă parte, Oțelul Galați se află pe locul 11 cu 33 de puncte. Formația dirijată de Dorinel Munteanu a consemnat șase victorii, 15 remize și șapte eșecuri până acum.