Oțelul Galați - Poli Iași 1-1 | Remiză în ultimul meci al sezonului regulat din Superliga României

Otelul Galati Dorinel Munteanu Juri Cisotti Leo Grozavu Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Luni 11 Martie 2024, 21:57
Data actualizarii: Luni 11 Martie 2024, 21:57

Urmărim și comentăm împreună partida dintre Oțelul Galați și Poli Iași pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

Oțelul Galați - Poli Iași 1-1

Final de meci!

Minutul 71 - GOOOL Oțelul Galați! Cisotti primește mingea în interiorul careului mic în urma unei centrări de pe partea stângă și marchează.

Minutul 54 - Ocazie pentru Oțelul Galați! Cisotti centrează din lovitură liberă, Cisse reia cu capul, dar Silviu Lung Jr. are o intervenție bună.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 25 - Ocazie pentru Oțelul Galați! Cisotti centrează din lovitură liberă, Pop reia cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.

Minutul 7 - GOOOL Poli Iași! Alin Roman transformă o lovitură de pedeapsă, obținută în urma unui henț comis în careu.

A început partida!

Oțelul Galați - Poli Iași: echipele de start

Oțelul Galați: Ed. Pap - Adăscăliței, Yabre, Cisse, Zhelev - Cisotti, Lameira, Teles - Maciel, Al. Pop, Bodișteanu

Rezerve: R. Stoian, G. Cîrjan, Jardan, Rusevic, I. Neagu, R. Tănasă, Malle, Ghiocel, Farcaș, Gomes, S. Rus, Gaitan

Antrenor: Dorinel Munteanu

Poli Iași: S. Lung Jr. - Martac, Fl. Ilie, Samayoa, Stefanovici - Bordeianu, Marchioni - C. Itu, A. Roman, Harrison - Bettaieb

Rezerve: Niga, Katanec, Todoroski, Mota, Jatoba, Sg. Buș, A. Gheorghiță, Sahiri, L. Mihai, Kabran

Antrenor: Leo Grozavu

Oțelul Galați - Poli Iași, ultimul meci din sezonul regulat 2023-2024 din Superligă, este transmis în format LIVE TEXT de Sport.ro de la ora 20:00.

Ambele echipe vor evolua în play-out și sunt vecine de clasament înaintea întâlnirii directe: gazdele pe 11 cu 33 de puncte, oaspeții pe 12 cu 32 de puncte.

Leo Grozavu, peste Dorinel Munteanu în duelurile directe

Două victorii, şapte remize şi cinci înfrângeri au înregistrat Juri Cisotti și compania pe teren propriu în ediţia curentă. De partea cealaltă, ieşenii s-au impus în trei dintre cele 14 deplasări, iar de alte patru ori au terminat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă din SuperLiga României a avut loc pe 3 noiembrie 2023, Poli Iaşi - Oţelul Galaţi 1-1, goluri marcate de Shayon Harrison, respectiv Frederic Maciel.

Duelul antrenorilor Dorinel Munteanu vs. Leo Grozavu în toate competiţiile: 4 jocuri - o victorie Munteanu - o remiză - două succese Grozavu.

Se întâlnesc două echipe care au debutat mulţi jucători în acest sezon: Oţelul, 21 debutanţi din 31 de fotbalişti utilizaţi, respectiv Poli, 20 de debutanţi din 39, conform LPF.