Gigi Becali FCSB UTA Arad Superliga Atacantul dorit de Becali are doar 6 goluri marcate în carieră! Pe cine a pus ochii finanțatorul FCSB
Data publicarii: Luni 26 Iulie 2021, 09:05
Data actualizarii: Luni 26 Iulie 2021, 11:40

Becali dorește un jucător de la UTA Arad.

Duminică, FCSB a învins-o pe Universitatea Craiova cu 4-1. Echipa lui Todoran a condus cu 3-0 la pauză grație golurilor marcate de Moruțan, Octavian Popescu și Andrei Cordea. În repriza a doua, autogolul lui Mateiu și reușita lui Markovic au stabilit scorul final, 4-1 pentru clubul roș-albastru.

La finalul meciului, Gigi Becali s-a arătat încântat de evoluția echipei sale și a precizat că mai are în vizor un atacant, chiar dacă vineri a perfectat transferul lui Andrei Dumiter (22 ani) de la Sepsi.

"Am mai pus ochii pe un jucător, e atacant român. Nu-l ghiciți niciodată! Trebuie să cumpăr tot ce e bun, să fie la mine", a declarat Becali la DigiSport după succesul cu Universitatea Craiova.

Potrivit jurnalistului Emanuel Roșu, patronul celor de la FCSB a pus ochii pe David Miculescu, jucătorul celor de la UTA Arad. Atacantul se încadrează perfect în tiparul fotbaliștilor căutați de Becali. Este tânăr (20 ani), înalt (1,90) și poate evolua pe două poziții, vârf de atac sau extremă.

Miculescu a fost folosit de Laszlo Balint în primele două meciuri pe care arădenii le-au disputat în Liga 1, 0-0 cu Farul Constanța și 1-0 cu FC Argeș. Jucătorul este format de UTA, iar în cele 69 de meciuri pe care le-a jucat până acum, a marcat 6 goluri și a oferit două pase decisive.