CFR Cluj 2-1 CSM Iasi | GOOOOOL SENZATIONAL OMRANI, in minutul 90+3. Petrescu a explodat in tribuna

CFR Cluj CSM Iasi Liga I Play Off Superliga
Data publicarii: Vineri 09 Martie 2018, 19:52
Data actualizarii: Vineri 09 Martie 2018, 22:42

CFR Cluj - CSM Poli Iasi deschide Play Off-ul. Urmarim si comentam impreuna fazele pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

CFR Cluj si CSM Poli Iasi, ocupantele locurilor 1 si 6, deschid Play Off-ul. Cele doua formatii se intalnesc de la 20:45, in Gruia.

Fazele meciului

Min 90+3 - GOOOL CFR | Omrani marcheaza golul victoriei, stadionul explodeaza! Deac si Costache au facut o faza frumoasa in careul advers, mingea a ajuns la francez, care si-a ridicat mingea din preluare si apoi a sutat cu sete din voleu in plasa portii lui Rusu

Min 86 - Dan Petrescu ia foc pe banca, dupa ce Bosoi i-a dat un cot in figura lui Costache. Arbitrul nu a dat nimic. In schimb, Petrescu a fost trimis in tribuna si va rata meciul cu Steaua!

Min 83 - GOOOL CSM Iasi | Andrei Cristea egaleaza dintr-un penalty obtinut de Kizito, dupa o intrare imprudenta prin alunecare a lui Camora

Min 81 - Deac are si el o sansa mare de 2-0, dar suteaza cu dreptul putin pe langa bara. Acesta a driblat frumos in careul advers si a tras la coltul lung

Min 73 - Schimbare la CFR: iese Tucudean, intra Omrani

Min 63 - Schimbare la CFR: iese Paun, intra Mailat

Min 56 - Ocazie rarisima ratata de Paun, care a trimis la o palma de bara dupa ce a scapat singur spre poarta oaspetilor

Min 46 - Doua schimbari facute de Stoican la pauzaL au iesit Zaharia si Jagodinskis, au intrat Jo Santos si Pedro Mendes

Min 45 - Pauza in Gruia

Min 43 - O noua ocazie a echipei lui Dan Petrescu, dar Paun rateaza din fata lui Rusu, care a reusit sa il deruteze pe mijlocasul CFR-ului

Min 20 - Ocazie de 2-0 pentru CFR, dar Rusu iese bine din poarta si respinge mingea lui Paun

Min 10 - GOOOL CFR | Gazdele deschid scorul prin Tucudean, care a impins mingea in plasa din 2 metri, dupa o lovitura de cap a lui Muresan, in urma unei centrari din lovitura libera