1, 2, 3... Rednic nu a fost prima opțiune a lui Dinamo! Pe cine a încercat Iuliu Mureșan să aducă în „Groapă”

Iuliu Muresan Dinamo Mircea Rednic Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Luni 27 Septembrie 2021, 20:42
Data actualizarii: Luni 27 Septembrie 2021, 20:46

Dinamo i-a reziliat astăzi contractul lui Dario Bonetti, iar Mircea Rednic va fi noul antrenor al „câinilor”.

„Puriul” nu a fost însă prima opțiune a câinilor. Iuliu Mureșan, directorul executiv al lui Dinamo, a dezvăluit că primul pe lista sa a fost Bergodi, însă nu a detaliat motivul pentru care antrenorul italian nu a mai ajuns în „Groapă”.

„Eu din postura în care mă aflam la club, până astăzi la ora 13 nu am avut voie să vorbesc despre alt antrenor, dar o voi face zilele viitoare.

Pe lista mea era trcut Bergodi, Rednic și așa mai departe... Mai erau Miriuță, și alți doi antrenori care erau doriți de alte persoane din conducerea publicului.

Mircea Rednic este un antrenor cu experiență și cred că se va plia pe proectul de la Dinamo”, a susținut Iului Mureșan la Digi Sport.

Pentru Mircea Rednic va fi cel de-al cincilea mandat pe banca lui Dinamo. Rednic a mai stat pe banca lui Dinamo în 4 mandate: iulie 2006 - septembrie 2007, iulie 2008 - iunie 2009, mai 2015 - mai 2016 și octombrie 2018 - iunie 2019.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!