Universitatea Craiova - Dinamo 5-0. Încă o umilință pentru ”câini”

Universitatea Craiova Dinamo Superliga
Data publicarii: Luni 27 Septembrie 2021, 22:52
Data actualizarii: Luni 27 Septembrie 2021, 22:54

Universitatea Craiova a câștigat clar meciul cu Dinamo, scor 5-0.

Oltenii nu au avut milă de echipa lui Sorin Colceag, pe care au învins-o cu 5-0. Houri, Ivan, Cîmpanu, Căpățînă și Markovic au marcat golurile pentru echipa lui Laurențiu Reghecampf, care a urcat pe locul șapte.

Dinamo a rămas pe penultimul loc, cu șase puncte. Acum, ”câinii” au și cea mai slabă apărare, cu 24 de goluri primite în 10 meciuri.

Universitatea Craiova - Dinamo 5-0

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 90+1: GOOOL Craiova! Markovic înscrie după o acțiune proprie. Acesta trece de Iliev și înscrie în poarta goală.

Minutul 62: GOOOL Craiova! Ivan execută o lovitură liberă, Iliev respinge, dar mingea ajunge la Căpățînă care împinge mingea în poartă.

Minutul 58: GOOOL Craiova! Cîmpanu înscrie cu un șut din interiorul careului, din pasa lui Căpățînă.

Minutul 52: GOOOL Craiova! Andrei Ivan este lăsat complet liber în careu, trage cu interiorul la colțul lung și îl învinge pe Iliev.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 29: Ocazie pentru Craiova! Baiaram trimite cu interiorul la colțul lung, dar Iliev este plasat bine și reușește să rețină.

Minutul 17: GOOOL Craiova! Houri trimite pe centrul porții și îl execută pe Plamen Iliev.

Minutul 17: Penalty pentru Craiova! Giafer îl faultează pe Ivan în interiorul careului și centralul partidei arată punctul cu var. Dinamovistul vede al doilea galben și este trimis la vestiare.

Minutul 8: Ocazie pentru Dinamo! Ivanovski trage puternic din afara careului, din prima, dar Pigliacelli reține.

Minutul 2: Ocazie mare pentru Craiova! Gustavo trimite peste poartă din câțiva metri.

Minutul 1: Fluier de start!

ECHIPELE DE START

A zecea etapă din Liga 1 va oferi duelul dintre Universitatea Craiova și Dinamo, luni, de la 21:00, LIVE TEXT pe ww.sport.ro.

Înaintea duelului cu echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf, „câinii” vin după șase eșecuri consecutive în Liga 1, în timp ce Universitatea Craiova nu a simțit gustul victoriei în ultimele două etape, 0-1 cu CFR Cluj și 1-1 cu Sepsi OSK.

Pe lângă forma slabă, Dinamo mai are un motiv de îngrijorare. În utlimele opt deplasări pe terenul Craiovei, a înregistrat trei remize și cinci îngrângeri, iar din 2014, de când echipa lui Rotaru a revenit în primul eșalon, s-a impus doar de trei ori în cele 16 întâlniri. Șapte partide au fost adjudecate de olteni, iar șase meciuri s-au terminat la egalitate.