INSCRIE SI "ACCIDENTAT"! Cristiano Ronaldo a inscris un hat-trick la DOAR 4 zile dupa ce Sarri l-a inlocuit cu Milan

Cristiano Ronaldo se apropie de un nou record pentru echipa nationala.

Portughezul a inscris un hat-trick in meciul cu Lituania din preliminariile EURO 2020, scor final 6-0. Ronaldo a deschis scorul in minutul 7 din penalty si si-a continuat recitalul in minutele 22 si 65, demontand astfel declaratia lui Sarri dupa meciul cu Milan conform careia ar fi accidentat.

Sarri l-a scos pe Ronaldo in minutul 54 al meciului cu Milan, in locul sau intrand Dybala. Portughezul s-a enervat de schimbare si a plecat direct la vestiare, parasind stadionul inainte de finalul partidei. Meciul cu Milan a fost al doilea meci consecutiv in care Ronaldo a fost schimbat, lucru ce nu i-a convenit clar lusitanului.

Dupa ambele meciuri, Sarri a pus schimbarile pe motivul unei accidentari pe care Ronaldo ar fi suferit-o in urma cu o luna, insa prestatia din meciul cu Lituania contrazice spusele antrenorului lui Juventus.

Aproape sa doboare inca un record

Dupa ce a ajuns la golul 700 al carierei in meciul Ucraina - Portugalia, Cristiano Ronaldo este aproape de un nou record: 100 de goluri la echipa nationala. Dupa hat-trick-ul marcat in meciul de aseara, Ronaldo este la doar doua goluri distanta de borna 100.

Criză politică. Surse: USR-PLUS a discutat despre o moțiune de cenzură împotriva lui Cîțu