Cristiano Ronaldo juventus Massimiliano Allegri Italia Allegri și-a prezentat versiunea: de ce nu a fost Ronaldo în 11-le de start al lui Juventus în meciul cu Udinese, 2-2
Data publicarii: Duminica 22 August 2021, 22:52
Data actualizarii: Duminica 22 August 2021, 23:04

Juventus Torino a remizat în deplasare, scor 2-2, cu Udinese, în prima etapă din Serie A.

Pe stadionul Friuli din Udine, au înscris Dybala ‘3 şi Cuadrado ’23 pentru Juventus, respectiv Pereyra ’51 (penalti) şi Deulofeu ’83 pentru Udinese.

Cristiano Ronaldo nu a fost inclus în formula de start, iar presa din Peninsulă a scris că portughezul în vârstă de 36 de ani a cerut să rămână pe bancă.

De ce nu a fost Ronaldo în 11-le de start al lui Juventus

Atacantul a fost introdus de Massimiliano Allegri în minutul 60, în locul lui Alvaro Morata, a marcat în minutul 90+4, dar golul i-a fost anulat și meciul s-a încheiat 2-2.

Dorind să eliminne suspiciunile că CR 7 ar vrea să o părăsească pe Juve, Allegri a susținut că a luat o decizie pur tehnică atunci când a stabilit primul 11.

"Ronaldo se simte OK, am vorbit cu el înainte de meci și i-am spus că va rămâne pe bancă. Trebuie să ținem cont de condițiile în care se joacă un meci.

El s-a pus la dispoziția echipei, a intrat bine în meci, a și marcat un gol, dar a fost anulat", a declarat Allegri, potrivit Football-Italia.net.