Stanciu, in STARE DE SOC dupa accidentarea HORROR a lui Kolar: "Nu m-am putut uita la el!"

Nicolae Stanciu Glasgow Rangers Kemar Roofe Ondrej Kolar Slavia Praga Fotbal extern Stanciu, in STARE DE SOC dupa accidentarea HORROR a lui Kolar: "Nu m-am putut uita la el!"
Data publicarii: Sambata 20 Martie 2021, 10:02
Data actualizarii: Sambata 20 Martie 2021, 10:14

Slavia Praga s-a calificat in sferturile de finala Europa League unde va intalni pe Arsenal.

Echipa lui Nicolae Stanciu a obtinut calificarea, invingand pe Rangers pe Ibrox Park cu scorul de 2-0, dupa ce in tur remizase 1-1 pe teren propriu.

In minutul 60 al meciului retur, Kemar Roofe a avut o intrare ingrozitoare asupra portarului Slaviei Ondrej Kolar. Incercand sa ajunga la o minge, fotbalistul lui Rangers l-a lovit pe Kolar cu talpa in fata, lasandu-l pur si simplu knockout pe portarul de 26 de ani.

• Stanciu, in STARE DE SOC dupa accidentarea HORROR a lui Kolar: Nu m-am putut uita la el!

Dupa meci, Stanciu, care a fost eroul Slaviei marcand un gol fabulos din lovitura libera, a dezvaluit ca a fost socat de accidentarea colegului sau, pe care nici macar nu a putut sa il priveasca.

"Am vazut fata lui Kolar si nu m-am mai putut uita la el pentru ca arata rau. Acum sper sa fie bine, sa nu fie ceva serios pentru ca are o rana urata pe fata", a spus Nicolae Stanciu.