VIDEO Lucas Alves, câine roșu! Fostul căpitan al lui Dinamo a comis-o și a fost eliminat la al doilea său meci în Vietnam

Lucas Alves Dinamo Nam Dinh FC Song Lam Nghe An Vietnam Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2024, 15:04
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2024, 15:10

Fundașul central brazilian s-a transferat la Nam Dinh FC, liderul din V-League.

După incendiarul Nam Dinh FC - Hanoi FC 3-2 (cu goluri și răsturnări de situație în minutele 90+3, 90+5 și 90+7), meciul de debut al lui Lucas Alves în campionatul din Vietnam, fostul căpitan brazilian al lui Dinamo a comis-o în etapa de duminică.

Lucas a fost eliminat după ce a primit direct cartonaș roșu în minutul 72 al întâlnirii din deplasare cu Song Lam Nghe An, care s-a încheiat în cele din urmă cu scorul de 1-0 pentru Nam Dinh FC.

Golul victoriei a fost marcat din nou după minutul 90, în '90+5 de Van Vu To, iar meciul s-a încheiat după aproape un sfert de oră de prelungiri!

Lucas Alves, prezentat oficial de Nam Dinh FC abia în această săptămână

Nam Dinh FC, liderul campionatului din Vietnam, l-a prezentat oficial luni pe fundașul central brazilian Lucas Alves, fostul căpitan al lui Dinamo București, care a plecat din Superligă în această iarnă.

”Fundașul central Lucas a încheiat toate formalitățile și poate juca acum pentru Nam Dinh.

El va debuta pe Stadionul Thien Truong în etapa cu numărul 11 din V-League, în meciul cu Hanoi FC din data de 28 februarie”, preciza Nam Dinh FC la începutul acestei săptămâni.

Brazilianul fusese numit căpitan al ”câinilor” de fostul antrenor Ovidiu Burcă încă de la debutul său pentru Dinamo, vara trecută.

El a jucat în acest sezon 16 meciuri la Dinamo în campionat, în 15 dintre ele fiind integralist.