VIDEO Războiul din Vietnam! Gol după gol începând cu minutul 90+3 în thriller-ul de debut al lui Lucas Alves, fostul căpitan al lui Dinamo

Lucas Alves Dinamo Hanoi FC Nam Dinh FC Vietnam Fotbal extern
Data publicarii: Joi 29 Februarie 2024, 15:14
Data actualizarii: Joi 29 Februarie 2024, 15:26

Fundașul central brazilian s-a transferat la Nam Dinh FC, liderul din V-League.

Nam Dinh FC - Hanoi FC, meciul de debut al lui Lucas Alves, fostul căpitan brazilian al lui Dinamo, în campionatul din Vietnam, a avut un final incendiar, cu goluri și schimbări de situație succesive în prelungiri, în minutele 90+3, 90+5 și 90+7!

Nguyen Van Toan a deschis scorul pentru gazde, la care Lucas a jucat toată partida în centrul defensivei, apoi oaspeții au egalat prin Pham Xuan Manh (76).

Din minutul al treilea al prelungirilor a început thriller-ul: oaspeții au făcut 2-1 (Pham Tuan Hai, 90+3), după care gazdele au reușit o revenire senzațională.

Rafaelson a egalat (90+5), iar Van Vi Ngyuyen a înscris în minutul 90+7 golul victoriei pentru liderul din V-League, Nam Dinh FC - Hanoi FC 3-2! VIDEO AICI

Lucas Alves, prezentat oficial de Nam Dinh FC abia în această săptămână

Nam Dinh FC, liderul campionatului din Vietnam, l-a prezentat oficial luni pe fundașul central brazilian Lucas Alves, fostul căpitan al lui Dinamo București, care a plecat din Superligă în această iarnă.

”Fundașul central Lucas a încheiat toate formalitățile și poate juca acum pentru Nam Dinh.

El va debuta pe Stadionul Thien Truong în etapa cu numărul 11 din V-League, în meciul cu Hanoi FC din data de 28 februarie”, preciza Nam Dinh FC la începutul acestei săptămâni.

Brazilianul fusese numit căpitan al ”câinilor” de fostul antrenor Ovidiu Burcă încă de la debutul său pentru Dinamo, vara trecută.

El a jucat în acest sezon 16 meciuri la Dinamo în campionat, în 15 dintre ele fiind integralist.