ajax amical amuzant gras portar Fotbal extern Ireal! Portarul XXL cu care s-au confruntat jucatorii lui Ajax la ultimul amical! Nu le-a venit sa creada cand l-au vazut
Alecu Mihai
Data publicarii: Marti 06 Iulie 2021, 21:29
Data actualizarii: Marti 06 Iulie 2021, 21:36

Lancierii se pregatesc de noul sezon.

Intamplarile din pre-sezon sunt uneori amuzante si de neuitat, iar de una dintre acesstea a avut parte si Ajax, campioana in exercitiu din Olanda, cand a jucat o partida de pregatire in compania celor de la KVV Quick 20, formatie din esaloanele inferioare.

Portarul acestei echipe avea un fizic care semana mai degraba cu cel al unui sportiv retras de 10 ani, fiind cu multe kilograme peste ceea ce ar trebui sa aiba un jucator de fotbal, indiferent de nivelul la care evolueaza.

• Ireal! Portarul XXL cu care s-au confruntat jucatorii lui Ajax la ultimul amical! Nu le-a venit sa creada cand l-au vazut

Cu toate acestea, Ajax nu a reusit sa o invinga pe Quick 20, iar dupa ce a condus cu 1-0 la pauza, dupa golul lui Mohammed Kudus, in minutul 80 s-a produs socul la care nimeni nu se astepta. Gazdele au egalat prin Issy Wevers, dupa un contraatac dus ca la carte in urma caruia fundasii lui Ajax nu au avut nici o sansa sa intervina.