VIDEO | Gol fabulos reusit de un pusti de la AS Roma! RACHETA DE LA 20 de metri la care portarul nu a avut NICIO REACTIE!

Riccardo Calafiori AS Roma UEFA Europa League Young Boys Berna Europa League VIDEO | Gol fabulos reusit de un pusti de la AS Roma! RACHETA DE LA 20 de metri la care portarul nu a avut NICIO REACTIE!
Data publicarii: Vineri 04 Decembrie 2020, 00:03
Data actualizarii: Vineri 04 Decembrie 2020, 00:38

Roma a invins pe Young Boys cu 3-1 si a ajutat pe CFR sa isi mentina sansele de calificare.

Elvetienii au deschis scorul in minutul 34 prin Nsame, dar baietii lui Fonseca au reusit sa egaleze pana la pauza. Borja Mayoral a inscris in minutul 44 dintr-o pasa a lui Pedro.

Insa toate privirile au fost atrase de un fotbalist de numai 18 ani. Riccardo Calafiori a marcat cel mai frumos gol al serii in Europa League dupa un sut puternic de la 20 m care s-a dus sub bara portii lui von Ballmoos.

Edin Dzeko a inchis tabela in minutul 81 si a asigurat castigarea grupei pentru echipa din capitala Italiei.