Dinamo Zagreb Europa League Tottenham Europa League NEBUNIE pe strazile din Zagreb dupa calificarea in sferturile Europa League! Mii de suporteri au luat cu asalt stadionul
Data publicarii: Vineri 19 Martie 2021, 00:52
Data actualizarii: Vineri 19 Martie 2021, 00:53

Dinamo Zagreb s-a calificat in sferturile de finala Europa League.

Croatii au reusit 'minunea' dupa ce au intors rezultatul cu Tottenham si si-au asigurat prezenta in sferturile de finala. Dupa 2-0 pentru englezi in tur, Orsic si-a luat 'mantia' de erou si a rezolvat returul cu un hattrick.

Atacantul a inscris primul gol in minutul 62, iar in minutul 83 a marcat golul care ducea meciul in prelungiri. In minutul 106 a dat lovitura care ii asigura prezenta lui Dinamo Zagreb in sferturi, cu o executie de exceptie.

La finalul meciului, mii de fani ai lui Zagreb s-au strans la stadion cu torte pentru a-si sustine echipa cu cantece si scandari de incurajare.