Piers Morgan, ”prietenul” lui Ronaldo, a reacționat imediat după ce a văzut cum a jucat Messi: ”Calmați-vă!”

Piers Morgan Argentina argentina - austrailia CM 2022 Leo Messi
Data publicarii: Duminica 04 Decembrie 2022, 09:24
Data actualizarii: Duminica 04 Decembrie 2022, 09:24

Argentina a câștigat cu 2-1 meciul din optimi cu Australia și s-a calificat în sferturile de infală ae Cupei Mondiale din Qatar.

Leo Messi a fost desemnat „omul meciului”, dar prestația sa a fost pusă sub semnul întrebării de ”prietenul” lui Cristiano Ronaldo, jurnalistul Piers Morgan, care a avut un mesaj pe Twitter după meciul Argentinei.

Acesta a spus că așteaptă să-l vadă pe starul lui PSG într-un meci cu o echipă mai bine cotată. În sferturi, Argentina se va duela cu naționala Olandei pentru un loc în semifinalele Mondialului.

• Leo Messi

Piers Morgan, mesaj pe Twitter după meciul Argentinei

”Această adorare neobosită față de Messi din partea analiștilor BBC devine dureros de lingușitoare. Mă îngrijorează faptul că unul dintre ei ar putea avea un accident în studio.

Calmați-vă, băieți! A făcut un meci bun contra unei echipe medii. Să vedem cum se descurcă împotriva unei formații bune”, a fost mesajul lui Piers Morgan, publicat pe contul său de Twitter.

Argentina - Australia 2-1. ”Pumele”, calificare în sferturile Cupei Mondiale

„Pumele” au început meciul în forță. Argentina a deschis scorul prin Lionel Messi (35'), care s-a aflat la prima reușită din fazele eliminatorii ale tuturor Campionatelor Mondiale la care a participat.

Julian Alvarez a majorat diferența în minutul 57, iar Enzo Fernandez a deviat în proprie poartă în minutul 77.

Pe final, Lautaro Martinez a primit o pasă excepțională de la Messi, rămânând singur cu portarul (90+4'), dar șutul a fost complet dezamăgitor, mult peste poartă.

„Cangurii” au avut și ei șansa de a restabili egalitatea chiar în ultimul minut de prelungire, 90+7, dar execuția lui Garang Kuol a fost apărată de Emiliano Martinez care a devenit erou pentru argentinieni.