Celta 0-3 Barcelona. Barca face show in 10 oameni | SURPRIZA in Cupa Ligii Angliei! Liverpool, eliminata de Arsenal

Borussia Dortmund Bayern Munchen Real Madrid Campionate externe ACUM Celta Vigo 0-0 Barcelona | GOOOL BARCELONA! Ansu Fati deschide scorul si inscrie in al doilea meci consecutiv
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Joi 01 Octombrie 2020, 22:44
Data actualizarii: Vineri 02 Octombrie 2020, 00:36

Urmarim si comentam impreuna meciurile din campionatele de top din Europa pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

00:35 02 Oct
Programul zilei de vineri in Europa:

Rezultatele zilei:

00:27 02 Oct

Final de meci. Barcelona a castigat cu scor de neprezentare in ciuda faptului ca a ramas in inferioritate numerica din minutul 42.

00:26 02 Oct

Min. 90+4: GOOOL BARCELONA! Sergi Roberto a inscris in prelungiri cu un voleu perfect, trimis printre doi adversari.

00:02 02 Oct

Liverpool a fost eliminata din optimile de finala ale Cupei Ligii Angliei dupa ce a fost invinsa la loviturile de departajare de Arsenal, echipa pe care a batut-o in campionat in etapa trecuta cu 3-1.

Meciul s-a incheiat 0-0 in timpul regulamentar, cu absente de marca in loturile celor doua echipe! La departajare, Liverpool a ratat prin Origi si Wilson, in timp ce singurul jucator al lui Arsenal care a ratat de la 11 metri a fost Elneny.

Echipele calificate in sferturile de finala ale Cupei Ligii Angliei: Arsenal, Manchester City, Brentford, Everton, Stoke, Tottenham, Newcastle si Manchester United.

23:44 01 Oct
Min. 51: GOOOOL BARCELONA! Leo Messi ia o actiune pe cont propriu, patrunde in careu si suteaza, iar mingea este deviata de Olaza in propria poarta!
23:14 01 Oct
Min. 42: CARTONAS ROSU! Clement Lenglet vede al doilea cartonas galben pe care arbitrul i-l acorda usor dupa o intrare la Denis Suarez!
22:48 01 Oct

Min. 11: GOOOOL BARCELONA! Ansu Fati primeste la marginea careului, scapa de fundasii Celtei si deschide scorul cu un sut superb!

BAYERN 3-2 DORTMUND

Min. 94: FINAL! Bayern castiga si SuperCupa Germaniei!

Min.82: Goooooooooooool Bayern!
Kimmich ii pune din nou in avantaj pe bavarezi!

GOOOOL HAALAND! Atacantul de senzatie al Borussiei Dortmund a restabilit egalitatea in minutul 55 al partidei! Norvegianul l-a invins pe Neuer cu un sut din interiorul careului! Tolisso si Muller au inscris pentru campioana Germaniei in minutul 18, respectiv minutul 32.

Brandt a inscris primul gol pentru Dortmund in minutul 39!

22:30 30 Sep

REAL MADRID 1 - 0 REAL VALLADOID

Min.93: FINAL! Real Madrid obtine a doua victorie consecutiva in La Liga

Min.65: Goooooool Real Madrid! Vincius deschide scorul!

Min.1: A inceput meciul!

Real Madrid cauta a doua victorie din La Liga, dupa ce au inceput noul sezon cu o remiza. Campioana Spaniei a castigat la limita in etapa trecuta cu Betis Sevilla, intr-un meci controversat, in care VAR-ul a fost decisiv in favoarea madrilenilor, dupa cum au spus si oficialii lui Betis, dar si publicatiile din Spania.

In aceasta etapa, Real o intalneste pe teren propriu pe Real Valladoid.

20:10 30 Sep

Borussia Dortmund si Bayern Munchen se intalnesc in Supercupa Germaniei, intr-un duel care promite spectacol. Cele doua echipe vin dupa cate o infrangere, Dortmund din deplasarea cu Augsburg, 2-0, in timp ce Bayern a pierdut la scor in deplasarea cu Hoffenheim, 4-1.

Cu toate astea, campioana Germaniei are avantajul finalelor jucate din acest an. Bayern a castigat fiecare finala disputata, cea mai recenta fiind Supercupa Europei in fata Sevillei.

La ultima intalnire dintre cele doua, Bayern s-a impus in deplasare cu 1-0.

Jadon Sancho, Hazard, Burki, Morey, Schmelzer si Zagadou lipsesc de la Dortmund, in timp ce absentii de la Bayern sunt Alaba, Kouassi si Sane.

20:09 30 Sep

In optimile de finala ale Cupei Ligii Angliei, cele doua echipe din Manchester joaca in aceasta seara. Manchester City se deplaseaza la Burnley, in timp ce United joaca in deplasare cu Brighton.

Cel mai tare meci al optimilor este Liverpool - Arsenal, care se joaca joi, 1 octombrie. Cele doua s-au intalnit si in ultima etapa din Premier League, acolo unde campioana Angliei s-a impus cu 3-1.

• Dortmund - Bayern, LIVE SCORE de la 21:30 | Duel de TOP in Supercupa Germaniei: Haaland vs Lewandowski! Real vrea a doua victorie din La Liga, de la 22:30
300x250
Lista finală a candidaturilor la alegerile europarlamentare 2024: 12 partide și alianțe electorale, precum și 4 independenți