Bundesliga Barcelona Bayern Munchen la liga Campionate externe FINAL | Real Madrid 3-0 Valencia | Lupta pentru titlu continua in Spania! Real tine aproape de Barcelona dupa o victorie SENZATIONALA
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Joi 18 Iunie 2020, 22:04
Data actualizarii: Vineri 19 Iunie 2020, 01:11

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din campionatele de top pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

01:03 19 Jun
Real Madrid a reusit sa castige in fata Valenciei cu scorul de 3-0 si ramane aproape de Barcelona in lupta pentru titlu.
Prima repriza a fost destul de echilibrata. Valencia a avut ocazii importante si chiar a inscris un gol anulat pe motiv de ofsaid dupa consultarea VAR. In partea secunda a meciului, insa, jucatorii lui Zidane au intrat mult mai motivati pe teren.
Karim Benzema a deschis scorul in minutul 61 dupa o pasa superba a lui Eden Hazard care a ajuns la 6 assist-uri in acest sezon.
Apoi, in minutul 74, abia intrat pe teren in locul lui Valverde, Asensio a inscris la prima atingere de balon dupa o centrare precisa a lui Mendy.
Dupa alte 12 minute, Benzema a reusit dubla, stabilind scorul final.

Astfel, Real Madrid ramane la 2 puncte in spatele Barcelonei, iar lupta pentru titlu in La Liga continua.

clasament la liga
00:51 19 Jun

REAL MADRID 3-0 VALENCIA

Min. 90:
Final de meci. Real Madrid se impune cu scor de neprezentare in fata Valenciei.

Min. 86: GOOOL Real Madrid!
Karim Benzema reuseste dubla dupa o pasa a lui Asensio, preluata superb si trimisa precis in poarta lui Cillessen.

gol asensio

Min. 74: GOOOL Real Madrid! Asensio majoreaza diferenta dupa o pasa precisa a lui Mendy.

Min. 61: GOOOL Real Madrid! Karim Benzema inscrie cu un sut cu latul, dupa o pasa superba a lui Eden Hazard.

gol anulat Valencia

Min. 21: Valencia a deschis scorul prin Rodrigo Moreno, insa golul a fost anulat din motiv de ofsaid, dupa ce arbitrul a revazut faza.

Bara Valencia

Min. 1: A inceput partida. Jucatorii au tinut la inceput un minut de reculegere pentru victimele pandemiei de coronavirus.

Echipele de start:

16:03 18 Jun
Victoria Barcelonei cu Leganes o obliga pe Real Madrid sa castige derby-ul cu Valencia pentru a-si pastra in continuare sansele la titlu. Elevii lui Zinedine Zidane vin dupa victoria la scor cu Eibar, 3-1, in timp ce "liliecii" au remizat cu Levante, pe teren propriu, 1-1.
00:58 18 Jun
Sa ne punem hawk-eye in Liga 1 sau sa nu ne mai punem dupa ce s-a intamplat azi in Villa - Sheffield? :) Detalii aici!

00:55 18 Jun
Atletico n-are mila de Osasuna! Echipa lui Simeone castiga cu 5-0 la Pamplona!

00:18 18 Jun
Derby-ul din Tara Bascilor Eibar - Athletic s-a terminat 2-2. In Valladolid - Celta n-au fost goluri.

00:15 18 Jun
Foden n-o iarta nici el pe Arsenal! City se impune clar in primul meci mare al Angliei de la reluarea campionatului: 3-0!

00:10 18 Jun
Juventus a pierdut la penalty-uri finala Cupei Italiei in fata lui Napoli!!!

Pentru Juve au ratat de la 11 metri Dybala si Danilo! Cristiano Ronaldo pierde prima finala de Cupa a Italiei in care joaca si rateaza un trofeu important cu Juve!

00:05 18 Jun
Haaland a fost dat disparut in Dortmund 0-2 Mainz. Borussia a pierdut un nou titlu in fata lui Bayern, iar socul n-a fost usor suportat de grup. Dortmund a pierdut cu 2-0 pe teren propriu in fata lui Mainz. Dusseldorf a facut a doua mare surpriza a etapei, egal pe terenul lui Leipzig dupa 2-0 in minutul 87!

Rezultatele meciurilor de azi din Bundesliga

23:55 17 Jun
Se poate spune ca David Luiz n-a facut meciul carierei in seara asta... :)

23:27 17 Jun
De Bruyne face 2-0 pentru City, din penalty. Arsenal ramane in 10 dupa eliminarea lui David Luiz. Brazilianul a provocat lovitura de la 11 metri!

23:05 17 Jun
City are 1-0 cu Arsenal! Sterling a marcat!

22:58 17 Jun
Cea mai mare ocazie de gol a primei reprize din finala Cupei Italiei. Insigne a lovit bara din lovitura libera in minutul 24!

22:03 17 Jun
Villa - Sheffield United se termina 0-0!

21:39 17 Jun
Ronaldo joaca azi prima finala de Cupa Italiei din cariera! Juve - Napoli se joaca la Roma, pe Stadio Olimpico!

21:35 17 Jun

Echipele de start pentru City - Arsenal:

15:34 17 Jun

Premier League revine astazi si ofera un super meci intre Manchester City si Arsenal. Jucatorii lui Pep Guardiola cauta victoria, dupa ce in ultimul meci inainte de suspendarea sezonului erau invinsi de rivala Manchester United, scor 2-0.
Sansele lui City la titlu sunt aproape inexistente, dupa ce Liverpool s-a distantat in fruntea clasamentului 25 de puncte. 'Cormoranii' sunt aproape campioni si ar fi primul titlu in Premier League de la schimbarea formatului competitiei.
De partea cealalta, Arsenal trage tare sa prinda un loc in Europa, in acest moment fiind pe locul 9, cu 40 de pucte.
Fotbalistii pregatiti de Mikel Arteta sunt la 8 puncte distanta de primul loc care duce in Champions League, loc ocupat de rivala Chelsea.
Inalnirea din aceasta seara va fi una speciala, deoarece ii va pune pentru prima oara fata in fata pe Guardiola si Arteta, cei doi colaborand timp de mai multi ani la Manchester City. Arteta a fost secundul lui Pep din 2016 pana in decembrie 2019.

BARCELONA 2-0 LEGANES

Barcelona se impune pe teren propriu cu 2-0, multumita golurilor marcate de Fati si Messi. Catalanii au 64 de puncte in La Liga si sunt la 5 puncte distanta de Real Madrid, ocupanta locului secund.

Clasament La Liga

Min 68. GOOOOOOOLLLL BARCELONA! Messi inscrie dupa ce transforma o lovitura de la 11 metri.

Min 64. Gol anulat pentru Barcelona, VAR intervine! Semedo a fost surprins in offside inainte sa ii paseze decisiv lui Griezmann.

Min 42. GOOOOOOLLLL BARCELONA! Ansu Fati deschide scorul cu un sut plasat de la marginea careului! Este al 5-lea gol al pustiului de 17 ani din acest sezon!

22:29 16 Jun
BREMEN - BAYERN 0-1

Min 44. GOOOOOOLLL BAYERN! Boateng ii trimite o pasa superba lui Lewandowski in interiorul careului. Polonezul preia pe piept si finalizeaza cu un sut din voleu la coltul lung.

21:58 16 Jun
BARCELONA - LEGANES, 23:00

20:46 16 Jun
BREMEN - BAYERN, 21:30

15:23 16 Jun

Barcelona revine pe Camp Nou pentru prima data dupa 3 luni de pauza, insa fara spectatori. Catalanii o primesc pe Leganes dupa victoria la scor din primul meci post-pandemie cu Mallorca, incheiat 4-0.

Barcelona este obligata sa castige pentru a-si mentine avantajul in clasamentul La Liga, dupa ce Real Madrid s-a impus cu 3-1 pe teren propriu cu Eibar.

Inainte de startul etapei cu numarul 29, Barcelona este liderul clasamentului cu 61 de puncte, urmata de Real Madrid cu 59 de puncte.

15:20 16 Jun

Bayern Munchen se poate proclama campioana Germaniei pentru a opta oara consecutiv daca reuseste sa castige in deplasarea de la Bremen.

In acest moment, Bayern are 73 de puncte si se afla pe primul loc in clasament, urmata de Borussia Dortmund, la 7 puncte distanta.

Bayern vine dupa o serie de 5 victorii consecutive obtinute de la reluarea campionatului pana acum, in timp ce Bremen are doar doua victorii, doua infrangeri si o remiza cu Gladbach. La ultima intalnire dintre cele doua, Bayern s-a impus categoric cu 6-1.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • Bayern Munchen poate deveni campioana daca incheie cu victorie meciul: Bremen - Bayern, LIVE TEXT de la 21:30 | Leo Messi se intoarce acasa pe Camp Nou in: Barcelona - Leganes, de la 23:00
300x250
Un stat NATO vrea să ia sisteme de apărare antirachetă pentru Ucraina din țări care nu sunt pregătite să le ofere direct