PSG 3-1 Monaco | Neymar revine dupa 3 luni in meciul pentru titlu! Man United, spulberata de Everton: 0-4! Liverpool a revenit pe primul loc, 2-0 cu Cardiff! Real Madrid 3-0 Bilbao!

MAN CITY - TOTTENHAM Inter - Roma PAOK Salonic Premier League PSG - Monaco Campionate externe LIVE PSG 0-0 Monaco | Man United, spulberata de Everton: 0-4!! Liverpool a revenit pe primul loc, 2-0 cu Cardiff! Real Madrid 3-0 Bilbao!
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2019, 22:15
Data actualizarii: Luni 22 Aprilie 2019, 11:35

Juventus, PSG si PAOK-ul lui Razvan Lucescu se pot incorona campioane in acest final de saptamana.

22:12 21 Apr

LIVE PSG 2-0 MONACO

Min 39. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL PSG! Mbappe reuseste dubla!

Min 15. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL PSG! Mbappe deschide scorul!

Echipele de start:

Paris Saint-Germain este oficial campioana Frantei, dupa ce Lille, echipa de pe locul doi, s-a incurcat astazi. Lille a incheiat la egalitate, 0-0, partida cu Toulouse.

Brazilianul Neymar revine dupa o lunga absenta, insa este doar rezerva in meciul de titlu cu AS Monaco.
20:18 21 Apr
LIVEPOOL A REVENIT PE PRIMUL LOC

Liverpool a invins-o fara prea mari emotii pe Cardiff City, in deplasare, scor 2-0, prin golurile marcate de Wijnaldum '56 si Milner '81, din penalty, si a revenit pe primul loc in clasament.

Liverpool are doua puncte peste City, insa echipa lui Guardiola mai are de jucat o restanta, cu Manchester United.

Tot astazi, Everton a spulberat-o pe Manchester United, scor 4-0, iar Crystal Palace a castigat pe Emirates cu Arsenal, scor 3-2.

BARCELONA 2-1 SOCIEDAD

Real Madrid - Bilbao se joaca duminica, de la 17:15.

2-1:
Jordi Alba primeste o pasa de la Messi, intoarce un adversar si inscrie. Este o pozitie suspecta de ofsaid, pentru ca pe directia balonului se afla Dembele, clar in ofsaid, dar care nu a atins mingea. Totusi, portarul Rulli a fost mascat de Dembele. Arbitrul consulta VAR-ul si valideaza golul. ('65)

1-1:
Juanmi egaleaza, dupa ce primeste o pasa excelenta pe culoar, care il pacaleste pe Pique. ('62)

1-0:
Clement Lenglet deschide scorul cu o lovitura de cap, in urma unui corner, la ultima faza a primei reprize ('45).

21:41 20 Apr
Ronaldo, primul jucator din istorie care castiga titlul in Anglia, Spania si Italia

Cristiano Ronaldo scrie din nou istorie. Titlul cucerit in aceasta seara cu Juventus face ca superstarul portughez sa fie primul jucator care cucereste titlul in principalele trei campionate ale Europei - Anglia, Spania si Italia.

21:36 20 Apr
Buffon, mesaj pentru Juventus pe Twitter:

20:53 20 Apr

Juventus este campioana Italiei, pentru al 8-lea an la rand, dupa victoria 2-1 impotriva Fiorentinei.

Nikola Milenkovici a deschis scorul in minutul 6, iar Alex Sandro a egalat cu cateva minute inainte de pauza. Golul decisiv a fost de fapt un autogol al lui German Pezzella, dupa o pasa a lui Cristiano Ronaldo in fata portii, pentru Bernardeschi.

Wolverhampton 0-0 Brighton

**Everton - Man United, Arsenal - Crystal Palace si Cardiff City - Liverpool se joaca duminica.
18:22 20 Apr
Juventus poate castiga titlul in seara asta

Juve are nevoie de un cel putin un egal in meciul de pe teren propriu cu Fiorentina ca sa devina matematic campioana.

Juventus - Fiorentina incepe la ora 19:00.

11:54 19 Apr
Printre partidele interesante din aceasta etapa se afla: reeditarea unui sfert de finala dramatic din Liga Campionilor (Manchester City - Tottenham), „Vechnoto derbi” in Bulgaria (TSKA Sofia - Levski Sofia), unul dintre derby-urile Moscovei (Lokomotiv - TSKA), „Fradi-Vidi Derby” in Ungaria (Ferencvaros - Videoton), o infruntare pentru locurile de Liga Campionilor in Italia (Inter Milano - AS Roma) si un meci care o poate face pe Juventus campioana in Serie A pentru a 8-a oara consecutiv (Juventus - Fiorentina), „Le derby des millionnaires” in Franta (PSG - AS Monaco), doua dueluri ale echipelor-fanion ale Tarii Bascilor cu granzii din Catalunia si Capitala Spaniei (Barcelona - Real Sociedad, Real Madrid - Athletic Bilbao), partida care ii poate aduce titlul de campioana in Grecia lui PAOK, dupa o pauza de 34 de ani (PAOK Salonic - Levadiakos), dar si alte multe meciuri deosebite.

Derry City - Shamrock Rovers (Irlanda, Premier League, vineri, 19 aprilie, 21.45)
Manchester City - Tottenham (Anglia, Premier League, sambata, 20 aprilie, 14.30)
Bayern Munchen - Werder Bremen (Germania, Bundesliga, sambata, 20 aprilie, 16.30)
TSKA Sofia - Levski Sofia (Bulgaria, A PFG, sambata, 20 aprilie, 17.15)
Juventus - Fiorentina (Italia, Serie A, sambata, 20 aprilie, 19.00)
Lokomotiv Moscova - TSKA Moscova (Rusia, Premier League, sambata, 20 aprilie, 19.00)
Borussia Monchengladbach - RB Leipzig (Germania, Bundesliga, sambata, 20 aprilie, 19.30)