MAN CITY - TOTTENHAM 4-3: MECI FABULOS! Guardiola e OUT dupa o reusita anulata cu VAR in minutul 93! Tottenham e in semifinale | FC PORTO - LIVERPOOL 1-4

MAN CITY - TOTTENHAM FC PORTO - LIVERPOOL Jurgen Klopp Pep Guardiola uefa champions league Liga Campionilor MAN CITY - TOTTENHAM
Live Blog
UEFA CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Miercuri 17 Aprilie 2019, 23:12
Data actualizarii: Joi 18 Aprilie 2019, 00:02

Comentam impreuna partidele MANCHESTER CITY - TOTTENHAM si FC PORTO - LIVERPOOL pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

00:01 18 Apr

NEBUNIE! GOL ANULAT CU VAR in minutul 90+3 pentru Man City! Era golul calificarii pentru echipa lui Guardiola si a fost anulat pentru offside!

23:44 17 Apr
GOOOL LIVERPOOL! Van Dijk inscrie si el dupa un corner deviat!

23:38 17 Apr
GOOOL LIVERPOOL! Firmino inscrie golul al treilea la Porto!

23:34 17 Apr
GOOOL TOTTENHAM! Llorente o readuce pe Tottenham in pozitia calificatei, dupa un gol validat cu VAR din cauza suspiciunii de hent.

23:29 17 Apr
GOOOL PORTO! Militao inscrie si el pentru gazde!

23:26 17 Apr
GOOOL LIVERPOOL! Mohamed Salah reuseste sa inscrie golul de 2-0 si calificarea e asigurata pentru Liverpool!

23:20 17 Apr
GOOOL MANCHESTER CITY! Kun Aguero o readuce pe Man City in avantaj! Assist excelent al lui De Bruyne!

23:18 17 Apr
OCAZIE MARE TOTTENHAM! Llorente preia cu capul, insa nu reuseste sa-l invinga pe Ederson!

23:14 17 Apr
SUPER INTERVENTIE LLORIS! Portarul celor de la Tottenham face un meci senzational! Parada uriasa pentru Lloris la sutul lui De Bruyne!

23:12 17 Apr
OCAZIE URIASA MANCHESTER CITY! Sterling suteaza puternic, Lloris respinge, iar mingea este deviata in out de poarta!

23:08 17 Apr
GALBEN PENTRU SON! Sud-coreeanul va lipsi in meciul tur din semifinale daca Tottenham se califica!

23:06 17 Apr
INTRA FIRMINO! Klopp il trimite in teren inca din startul reprizei secunde pe Firmino! Iese Origi!

22:44 17 Apr
OCAZIE MARE TOTTENHAM! Son suteaza din nou puternic, insa mingea trece pe langa poarta!

22:42 17 Apr
ACCIDENTARE SISSOKO! Jucatorul lui Spurs are dureri in zona inghinala si Tottenham e obligata sa faca prima schimbare inca din prima repriza! Intra Llorente!

22:31 17 Apr

GOOOL LIVERPOOL! Sadio Mane deschide scorul in minutul 26. Este semnalizat offside, insa golul e validat de VAR!

22:23 17 Apr

GOOOL MANCHESTER CITY! Sterling face si el dubla! Incredibil ce se intampla la Manchester! Sterling suteaza din careul mic, dupa centrarea excelenta a lui Kevin De Bruyne.

22:13 17 Apr
GOOOL MANCHESTER CITY! Fabulos! Silva inscrie pentru 2-2! Un start nebun de meci la Manchester!

22:11 17 Apr

GOOOL TOTTENHAM! Son face DUBLA! Incredibil ce reuseste sud-coreeanul lui Spurs! Sut din 16 metri la coltul lung!

22:10 17 Apr
GOOOL TOTTENHAM! Son inscrie si anuleaza golul lui Sterling!

22:07 17 Apr

GOOOL MANCHESTER CITY! Sterling deschide scorul in minutul 4, cu un sut superb la coltul lung!

22:04 17 Apr
OCAZIE PORTO! Inca din minutul 1 Jesus Corona trimite putin peste poarta aparata de Lloris!

21:38 17 Apr
Cum explica Klopp inlocuirea lui Firmino cu Origi in primul 11!

Jurgen Klopp a uimit cu 11-le trimis in teren in partida decisiva cu Porto din aceasta seara. In atac, antrenorul lui Liverpool l-a trimis pe Origi si l-a scos pe Firmino.

Klopp a explicat de ce a facut aceasta alegere.

"Nu are nicio problema. De fapt, vreau doar sa arat respectul pentru forma fantastica pe care Divock Origi o are in ulimele saptamani sau luni deja si sa aduc forte proaspete in teren", a spus Klopp pentru BT Sport.

20:54 17 Apr
PORTO - LIVERPOOL

Echipele de start:

Porto: Casillas - Militao, Felipe, Pepe, Alex Telles, Corona, Danilo, Herrera, Barhimi, Otavio, Marega

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Milner, Wijnaldum, Mane, Salah, Origi

20:52 17 Apr
MANCHESTER CITY - TOTTENHAM

Manchester City: Ederson - Walker, Kompany, Sterling, Gundogan, Aguero, Laporte, De Bruyne, Bernardo Silva, David Silva, B. Mendy

Tottenham: Lloris, Trippier, Rose, Alderweireld, Vertonghen, Son, Wanyama, Sissoko, Alli, Eriksen, Moura

19:17 17 Apr

Pericolul pentru Liverpool

Liverpool este aproape de calificarea pentru al 2-lea an consecutiv in semifinalele UEFA Champions League dupa 2-0 in tur cu FC Porto, insa echipa lui Jurgen Klopp este extrem de precauta inaintea returului de pe Dragao pentru a evita o surpriza uriasa.

Liverpool o elimina in urma cu un an pe FC Porto in optimi - in cele 3 meciuri directe din ultimul an, clubul englez nu a primit gol. Insa fundasul stanga al celor de la Porto, Alex Telles, e convins ca aceasta partida va fi diferita.

"Am trecut prin multe impreuna si cred ca suntem mult mai bine pregatiti pentru acest meci. Salah, Mane, Firmino... atacantii lui Liverpool sunt cunoscuti in intreaga lume. Sunt jucatori grozavi, de clasa mondiala, cu totii stim calitatile lor, sunt foarte dificili.

Cred ca secretul pentru noi este legat de concentrare si munca in echipa pentru cei de pe teren si pentru toti cei din afara lui. Unitatea de la echipa ne-a facut mai puternici si, desigur, calitatea jocului ne-a permis sa ajungem aici"
a spus Telles.

19:07 17 Apr

Guardiola vrea sa evite un nou esec in UEFA Champions League

Pep Guardiola a reusit sa castige Premier League in 2018 cu Manchester City, de doua ori Cupa Ligii si o data Supercupa Angliei, insa a facut o afirmatie bizara in ultima conferinta de presa.

El spune ca nu a venit la City sa castige Liga Campionilor. City joaca in aceasta seara cu Tottenham pe teren propriu, dupa ce a pierdut meciul tur, 0-1. In semifinale, Ajax isi asteapta adversara dupa ce a reusit sa treaca de Juventus chiar la Torino.

"Nu am venit aici sa castig Champions League, ci sa fac echipa sa joace asa cum a facut-o in ultimele 12 luni. Imi plac provocarile si as vrea sa castig Champions League, dar in fotbal pierzi mai mult decat castigi, iar eu incerc sa dau tot ce am mai bun.

Acest joc nu va fi ca cel din tur, pentru ca trebuie neaparat sa marcam. Oricum, acum jucam acasa si trebuie sa ii determinam pe fanii nostri sa ne sustina", a spus Guardiola la conferinta de presa.

Antrenorul lui Manchester City a evitat sa vorbeasca despre o potentiala intalnire cu Barcelona in finala UEFA Champions League, insa a dezvaluit ca a urmarit meciul catalanilor cu Manchester United si nu Juventus - Ajax.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »