VIDEO EXCLUSIV Spectacolul FA Cup continuă pe PRO ARENA și VOYO! Charlton Athletic - Coalville Town 4 - 1

FA Cup charlton athletic Coalville Town forest green rovers South Shields Anglia
Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2022, 06:00
Data actualizarii: Duminica 06 Noiembrie 2022, 14:49

Cea mai veche competiție fotbalistică a lumii a pornit la drum cu ediția 2022-2023.

Charlton Athletic - Coalville Town 4-1

• Minutul 24 - Gazdele deschid scorul după golul reușit de Jack Payne.

• Minutul 45+2 - Formația Charlton Athletic mărește avantajul după golul marcat de Jayden Stockley.

• Minutul 52 - Oaspeții reduc diferența prin golul marcat de Ashley Chambers.

• Minutul 81 - Charlton Athletic se desprinde din nou, după reușita lui Jack Payne.

South Shields - Forest Green 0-2

• GOL Forest Green de la mijlocul terenului: același Connor Wickham (90+6')

• GOL Forest Green! (Wickham 28')

South Shields - Forest Green Rovers și Charlton Athletic - Coalville Town, meciuri din primul tur al FA Cup, așa cum este denumită oficial Cupa Angliei, cea mai veche competiție fotbalistică a lumii, sunt LIVE pe PRO ARENA și VOYO de la ora 14:00 și, respectiv, de la ora 17:00.

South Shields FC (din Northern Premier League Premier Division, adică divizia a șaptea din Insulă) este gazda întâlnirii cu Forest Green Rovers FC, club profesionist nou-promovat în League One, adică divizia a treia engleză, și a titrat pe Twitter: ”Mult așteptata zi a sosit!”.

În celălalt meci, Charlton Athletic, cândva obișnuită cu fotbalul din Premier League, dar ajunsă acum în League One, o întâlnește pe ”The Valley” pe Coalville Town (din Southern League Premier Division Central, divizia a șaptea), un moment ”Wow!” pentru micuța grupare din fostul oraș minier.