VIDEO „Superman” din tenis! Cum a zburat Hurkacz la Rotterdam, pentru a para toate mingile

Hubert Hurkacz ATP Rotterdam Tenis ATP Tenis
Marcu Czentye
Data publicarii: Miercuri 15 Februarie 2023, 10:55
Data actualizarii: Miercuri 15 Februarie 2023, 11:01

Hubert Hurkacz a avut o intuiție și o reacție incredibile, în zona fileului, pentru a-și procura minge de set, în meciul cu Roberto Bautista Agut.

Polonezul Hubert Hurkacz a reușit o apărare incredibilă a zonei fileului, în meciul câștigat în șaisprezecimile turneului ATP 500 de la Rotterdam, în detrimentul spaniolului Roberto Bautista Agut.

Hurkacz (10 ATP) l-a învins pe Bautista Agut (24 ATP), scor 7-5, 6-7 (7), 7-6 (4), după 3 ore și 4 minute de joc.

Hubert Hurkacz, nivel extraordinar de reacție, în zona fileului

În finalul manșei întâi, Hurkacz și-a procurat minge de set în urma a două voleuri extraordinar de dificile, executate din drop, respectiv din aer.

Cea mai impresionantă a fost mobilitatea lui Hubert Hurkacz, jucător care a avut o viteză de reacție fantastică, având în vedere înălțimea sa notabilă, de 1,96 metri.