US OPEN 2018 | Victorie fantastica pentru Sorana Cirstea in primul tur! Urmeaza un duel SOC cu Maria Sharapova

Miercuri 29 August 2018, 08:15

Romania are 3 reprezentante in turul 2 la ultimul Grand Slam al anului.

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Sorana Cirstea a reusit calificarea in turul 2 al turneului de la US Open dupa o victorie in set decisiv cu americanca Alison Riske. Sorana a inceput bine partida si a castigat primul set cu 6-3, insa l-a pierdut pe urmatorul cu acelasi scor.

In setul decisiv, Sorana Cirstea a avut o revenire incredibila de la 2-4, reusind 2 break-uri pe final ce au dus-o in turul 2, acolo unde o va intalni pe Maria Sharapova joi. Momentan, nu a fost anuntata ora pentru partida Cirstea - Sharapova.

In afara Soranei Cirstea, in turul 2 s-au mai calificat Irina Begu si Ana Bogdan.

RADET, o anchetă despre prostie şi corupţie. Cât valorează apa pierdută în subsolul Bucureștiului